LUMINA PARK - Unikátní světelný park plný atrakcí je zpět!

LUMINA PARK - Unikátní světelný park plný atrakcí je zpět!


Úspěšná audio-vizuální atrakce se po roce vrací do Prahy, tentokrát s novým motivem: Tajemné zahrady. Své brány otevře Lumina Park opět na koupališti Džbán na Praze 6 již 20. října 2023. Návštěvníci se mohou těšit na nové speciální efekty, interaktivní prvky a jedinečné světelné sochy. Atrakce pro celou rodinu se bude skládat ze čtyř částí – Zahrady Her, Hudby, Umění a Strachu, které dohromady nabídnou více než sto padesát instalací.

Také letošní podzim a zimu rozsvítí originální multimediální show v pražském Lumina parku. Tajuplná procházka začíná v Zahradě Her, kde návštěvníci potkají obří šachové figurky, zažijí dobrodružství v Pacmanově labyrintu, ztratí se na okamžik ve Velkém bludišti nebo si užijí spousty legrace se 3D scrabble.

V Zahradě Hudby je pak možné si vyzkoušet například hru na světelné piano nebo si poslechnout skladbu z dvoumetrového walkmana či magnetofonu. Zahrada Umění uchvátí návštěvníky interaktivním pojetím známých uměleckých děl. „Díky unikátním instalacím nahlédnou například do surrealistického světa Salvátora Dalího, budou řešit šifru střípků na obrazech od Picassa nebo se přenesou do dob impresionismu a stanou se součástí ikonických Monetových leknínů,“ informuje manažer parku Matyáš Jirka.

Na závěr trasy je připravena výprava do Zahrady Strachu, kde na malé i velké odvážlivce čeká setkání s duchy, bílou paní a dalšími tajuplnými postavami. A ti nejstatečnější mohou podniknout dobrodružnou cestu až do tunelu s pokladem.

Organizátoři v Lumina Parku připravili nezapomenutelný zážitek pro všechny věkové kategorie na nové, cca 1,5 km dlouhé trase, kterou je možné absolvovat pohodlně například i s kočárkem. I tentokrát jsou sochy sestavené z milionů úsporných LED žárovek a to ve spolupráci s renomovanými polskými designéry.

Podívejte se na video z parku:Stejně jako v loni i letos se mohou návštěvníci parku u instalací fotit a natáčet. Loňskou instalaci Lumina parku na téma Alenka v říši divů navštívily tisíce návštěvníků. Letos je možné se na magickou stezku vydat opět od 20. října do 25. února 2024 a to vždy po setmění, kdy plně vynikne celá krása světelných soch v kombinaci se zvukovými efekty. Aktuální otevírací doba, vstupenky a další informace jsou k dispozici webových stránkách parku www.luminapark.cz.

 

TIP redakce!
Nyní můžete zakoupit časově neomezený voucher na vstup do Lumina parku pro celou rodinu.

 

Pokud se do parku chcete podívat zkuste štěstí v naší soutěži o rodinné vstupné (2+2).
Odpovězte na otázku:

 

 

 

 

 

 

Výherci: J. Klouda, A. Březina, P. Nováčková