Zabavte se: Aktivity na dlouhé zimní večery

Zabavte se: Aktivity na dlouhé zimní večery

Zima přináší kratší dny a delší večery, ty však nemusí být o pocitu nudy nebo izolace.


Naopak představují ideální příležitost pro rozvíjení nových zálib, relaxaci nebo strávení kvalitního času s rodinou a přáteli. Nepromrhejte čas čekáním na slunce a užívejte si večery doma naplno.

Vytěžte z pochmurných zimních večerů maximum

Přes rok jste zvyklí neustále někde pobíhat a na večery strávené doma vás moc neužije? Možná se vám změní názor, když si z domova uděláte své útočiště – ke vzdělávání se, k relaxaci, k rozvíjení svých talentů nebo pro rodinná a jiná setkání. Vybavte si byt tak, abyste zimní večery trávili nejraději doma. Pořiďte si PlayStation,
s kterým se můžete uvolnit u hraní nebo naopak se vzdělávat u vědomostních her, nebo si postavte před okno plátno na malování a upusťte uzdu kreativitě.

 

Udělejte si čas na čtení

Zimní večery jsou jako stvořené pro pohodové čtení. Ať už máte rádi romány, poezii, nebo se chcete dozvědět něco nového z oblasti non-fiction, teplá deka, kakao a dobrá kniha mohou být skvělými společníky.

 

Propadněte společenským hrám

Určitě nejste sami, kdo hledá aktivity na zimní čas – zaveďte tradici večerů se společenskými hrami. Nejenže to posílí rodinné či přátelské vazby, ale hraní přinese také hodně smíchu a zábavy. A pokud neholdujete pantomimě a veršování, můžete zvolit strategické hry, které trvají i několik hodin. Od deskových her až po karty, možností je nespočet.

 

Věnujte se vaření a pečení

Najděte si své místo v kuchyni a udělejte si domácí kurz vaření či pečení. Vyzkoušejte nové recepty, experimentujte s chutěmi a probuďte v sobě svého vnitřního šéfkuchaře. Vaření může být relaxační činnost
a zároveň skvělý způsob, jak potěšit své blízké něčím lahodným. Spojte tedy příjemné s užitečným a pozvěte známé na ochutnávku.

 

Kreativní činnosti vás zaručeně zabaví

Celý rok si na Instagramu ukládáte DIY projekty, které si chcete vyzkoušet, ale prostě na ně není čas? Teď už ano. Ať jde o malování, pletení, psaní, nebo jinou kreativní činnost, zimní večery můžete využít k rozvoji svých dovedností. Kromě toho získáte i plno dekorací, kterými si můžete vyzdobit svůj domov.

 

Utečte do virtuálního světa

Zkraťte si dlouhé zimní večery hraním videoher – odcestujte do smyšlených světů, kde se z vás stane voják na misi, fotbalista nejlepšího klubu světa nebo číšník v restauraci. Videohry nabízí širokou škálu žánrů, které uspokojí různé herní preference. Hraní her může být také skvělým způsobem, jak udržovat sociální kontakty
s přáteli prostřednictvím online multiplayerových her.

 

Zkoukněte celý svůj seznam filmů a seriálů

Konečně nastal čas pustit si všechny ty filmy a seriály, které si ukládáte na seznam. Uspořádejte filmový maraton svých oblíbených snímků a udělejte si ze sledování speciální událost. Můžete si připravit tematické večery podle žánrů, na které si navaříte a připravíte převleky.

 

Nezapomínejte na vzdělání

Vzdělávání nemusí skončit ve škole nebo na univerzitě. Využijte zimní večery k rozšíření svých znalostí prostřednictvím online kurzů a workshopů. Pusťte se do oborů a témat, které vás zajímají a rádi byste se o nich dozvěděli něco víc. Nebo si zdokonalte své jazyky – najděte si rodilého mluvčího a konverzujte online.

 

Meditujte a relaxujte, abyste dobili energii

Dlouhé večery jsou také ideálním časem pro relaxaci a meditaci. Věnujte se sami sobě, uklidněte mysl
a naberte novou energii. Zaveďte si večerní rituály v podobě protahování, jógy nebo relaxační koupele
a nezapomeňte také na péči o tělo v podobě kosmetické rutiny.

 

 

 

 

Veronika Decsy
Copywriterka s přesahem do SEO, která se psaním živí od roku 2017. Dokáže se vcítit do potřeb klienta a tvoří věcné a poutavé texty. Některé z nich můžete najít například na portálu produktvdetailu.cz.

 

 

Foto: JustLife / Adobestock.com