Rádi střídáte povlečení a barvy podle sezóny?

Rádi střídáte povlečení a barvy podle sezóny?

Není nic snadnějšího než se inspirovat na www.scanquilt.cz. Opustili jsme hravost vánočních skřítků, užili jsme si nostalgických zimních odstínů šedé a béžové a těšíme se na osvěžení jarními odstíny žluté, růžové, fialkové nebo zelinkavé. 


Pokud nemáme odvahu do celého povlečení, můžeme si do nekonečna měnit odstíny povlaků malých polštářků, které se staly již neodmyslitelnou součástí našich ložnic a hodí se pak ke všem povlečením. Kromě tkaných jednobarevných povláčků můžeme vybrat i úpletové návleky z kvality Jersey, které barevně ladí k vypínacímu prostěradlu s elastanem. Elastan zabezpečí dlouhou stálost rozměru a trvanlivost pleteniny.

 

Těšíte se na teplejší jaro?

Pak společně odhoďme teplé přikrývky a vybalme nebo si pořiďme letní přikrývky light lehké jako obláček
a tenké tak, aby se nám pod nimi dobře spalo. Využít je můžete i pro příležitostné návštěvy, které jistě ocení také klasickou přikrývku. Pokud se rovnou chcete připravit na teplé léto, volte variantu přikrývky slim, která úplně postačí a navíc zabere v úložném prostoru méně místa.

 

A co polštář na spaní?

Polštář by si měl každý kupovat sám, takový, který mu vyhovuje rozměrem, výškou, tvrdostí nebo měkkostí. Každý máme individuální potřebu a jinou polohu při spánku, proto výběr polštáře nelze podceňovat. A někdy nemáme v posteli polštář jen jeden. Obvyklý rozměr 70x 90 máme v posteli snad každý, i kdyby měl sloužit jen jako opora při čtení. Spí se na něm ale také pohodlně. Někdo ale preferuje polštář z paměťové pěny, který je oporou hlavy pro stabilitu páteře. Jiný si neumí představit spaní bez malého mazlíka, který objímá rukama, a to máte už tři polštáře, které můžete mít hezky nastlané na lůžku a měnit podle situace. A nezapomeňte, tím, že na polštáři ležíme každý den, vyžaduje větší péči, větrání, po 6 měsících vyprání a po 2 – 3 letech jej obnovit za nový, aby kvalita spánku byla zachována.

 

Připravujete se na první návštěvy chat a chalup po zimě?

S prvními paprsky slunce vyrážejí ze země nejen sněženky a čemeřice, ale i nás to láká vyrazit na chaty
a chalupy. Kromě pořádného vyvětrání, často je lepší po zimě lůžkoviny i vyprat, aby nabraly svěží vůni, případně něco nového nakoupit. Krepové povlečení je ideální pro ty, kterým se nechce příliš žehlit a navíc k chalupaření tak nějak patří. Drobné motivy kytiček nebo klasická kostka jsou ty pravé vzory, ve kterých se vám bude hezky usínat. Nezapomeneme ani na teplejší, raději vlněný pléd, který si rádi přehodíme přes ramena a nohy, až si budeme chtít posedět venku.

 

 

Značka SCANquilt byla založena již v r. 1992 a v současné době zaujímá se sítí 60 prodejen významné místo na českém trhu jako výrobce a prodejce sortimentu zaměřeného na kvalitní lůžkoviny, zdravé spaní, trendy a design. Inspirovat se můžete na www. scanquilt.cz, kde můžete také nakoupit, případně si zboží rezervovat na prodejně, kde se vám budeme rádi věnovat. Vybírat si můžete povlečení, prostěradla, přikrývky, polštáře, osušky, utěrky, prostírání, ubrusy, dekorační polštářky.

 

 

 

Hrajte s námi o voucher na nákup na scanquilt.cz.
Odpovězte na otázku:

 

 

zdroj/foto: scanquilt.cz

 

 

 

 

 

Výherci: A. Nvotová, L. Vinterová, B. Holubec