Rytmus Českému lvu bude v březnu udávat Jan P. Muchow se skupinou The Antagonists

Rytmus Českému lvu bude v březnu udávat Jan P. Muchow se skupinou The Antagonists

Slavnostní udílení filmových cen Český lev se uskuteční již v sobotu 9. března. O hudební doprovod se postará skupina The Antagonists, v jejímž čele stojí skladatel, producent a také držitel čtyř Českých lvů Jan P. Muchow. The Antagonists se poprvé sešli před několika lety
u příležitosti vydání alba Muchowovy filmové hudby a od té doby vystupují při mimořádných příležitostech. 


Členy kapely jsou zkušení hudebníci etablovaní v nejrůznějších žánrech a formacích Ema Brabcová, Marek Doubrava, Václav Havelka, Marie Dorazilová, Jan Janečka a také herečka
a houslistka Jenovéfa Boková, která je rovněž držitelkou Českého lva.
„Každý správný filmový příběh pohání dynamika vztahů mezi hlavním protagonistou a antagonisty. Doufám proto, že naše kapela Jan P. Muchow & The Antagonists svou hudbou pomůže z předávání Českých lvů vytvořit krásný filmový zážitek,” říká ke své roli na slavnostním večeru Jan P. Muchow. „Hudba Honzy Muchowa a jeho The Antagonists se slavnostním večerem skvěle souzní a podtrhuje jeho atmosféru, a to nejen proto, že jsou někteří z nich držiteli Českého lva. Jsme rádi, že se opětovně stávají součástí slavnostního udílení cen,“ doplňuje Tereza Rychnovská, výkonná ředitelka České filmové a televizní akademie (ČFTA).

V pořadí 31. výroční ceny Český lev budou předány v sobotu 9. března v přímém přenosu České televize, který na ČT1 začne ve 20.10, a slavnostním večerem provede moderátor Marek Eben. Nejvíce šancí získat Českého lva mají s nejvyšším počtem nominací filmy Bratři, Úsvit, Bod obnovy, Přišla v noci, Němá tajemství a Tancuj Matyldo a televizní seriál Volha. O sošky Českého lva v závěrečném hlasování bojuje celkem 26 titulů v 19 statutárních kategoriích.

Projekt Jan Muchow & The Antagonists vznikl v roce 2017, kdy Supraphon vydal Muchowovu autorskou tvorbu pro film, z níž drtivá většina do té doby nikdy z pódií nezazněla. Skupina interpretuje jak instrumentální scénickou hudbu, tak písně napsané výhradně pro jednotlivé filmy. V kapele Jan Muchow & The Antagonists působí známí hudebníci jako Marek Doubrava (Hm.., ex Tata Bojs), Ema Brabcová (Khoiba), Václav Havelka (Please The Trees), herečka a také houslistka Jenovéfa Boková, Jan Janečka (Southpaw, Republic Of Two, Luno), Marie Dorazilová (PKF - Pražská filharmonie, Krása Quartet).

Zakladatel legendární kapely Ecstasy of St. Theresa a člen příležitostné formace Umakart Jan P. Muchow je jedním z nejúspěšnějších a nejžádanějších skladatelů filmové hudby u nás. Jako filmový skladatel debutoval v roce 1996, kdy zkomponoval hudbu ke kultovnímu snímku Davida Ondříčka Šeptej, v němž si také zahrál. S režisérem Ondříčkem spolupracoval jako autor hudby i na dalším slavném filmu Samotáři. Prvního Českého lva získal za hudbu k Ondříčkově černé komedii Jedna ruka netleská. Další ocenění obdržel za hudbu ke snímkům Grandhotel, Ve stínu a Krásno. Nominace na Českého lva si vysloužil i za hudbu k celé řadě dalších žánrově odlišných titulů, od komedií Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka a Ženy v pokušení přes thriller Normal po komorní drama Slovo, za které byl nominován v loňském roce.

 

Český lev
Český lev je prestižní česká filmová cena udělovaná od roku 1993. Filmy jsou hodnoceny na základě hlasování členů České filmové a televizní akademie. Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků se uskuteční v sobotu 9. března 2024 v pražském Rudolfinu a v přímém přenosu jej odvysílá Česká televize na ČT1 od 20.10 hod.

O České filmové a televizní akademii:
Česká filmová a televizní akademie byla založena v roce 1995, v roce 2013 prošla transformací na zapsaný spolek. Jejím hlavním cílem je podporovat a propagovat české kinematografické umění v České republice i v zahraničí a vytvářet podmínky pro rozvoj českého filmu. Uděluje nejprestižnější českou filmovou cenu – Českého lva a nominuje českého kandidáta na ceny americké Akademie filmového umění a věd. ČFTA má v současné době 380 členů.

 

 

 

 

zdroj/foto: www.ceskylev.cz