Jak a proč hydratovat pokožku pleti?

Jak a proč hydratovat pokožku pleti?


 

Jedině hydratovaná pokožka může vypadat mladě. Lidské tělo je ze 2/3 tvořeno vodou. Při hydrataci pleti dochází k jejímu prokrvení a hloubkovému vyživení. V případě, že pokožka řádně hydratovaná není, zhoršují se základní funkce buněk a předčasně stárne. Může se tvořit nadměrný maz, póry, černé tečky, pupínky. Proto správně hydratujte a omlaďte a rozjasněte tak svoji pleť.

 

Hydratace je skvělá péče v boji proti vráskám

Naše pokožka s přibývajícím věkem ztrácí svou pevnost a pružnost. Lidský organismus přirozeně produkuje méně kolagenu a elastinu, které pokožku udržují vypnutou a pružnou. Pleť tak ochabuje a začínají se tvořit vrásky. Dodáme-li tělu hydrataci zevnitř i zvenku, pleť dostane mladistvý look.

 

Hydratace reguluje tvorbu mazu

Na nedostatek hydratace kůže reaguje zvýšenou aktivací mazových žláz. Pleť tak může být dehydratovaná a současně se více mastit. První, co nás napadne, je sáhnout po vysušující kosmetice a mastnoty se tak zbavit. To ale nefunguje. Naopak tímto krokem si narušíme přirozenou kožní bariéru a způsobíme další ztrátu vody. Namísto toho je třeba zařadit vhodné ingredience, které pokožku hydratují a vyrovnají optimální tvorbu mazu.

 

Hydratace rozjasňuje mdlou pleť

Dehydratovaná pleť bývá mdlá, zašedlá a nevýrazná. Dehydratace zpomaluje obnovu kožních buněk, odumřelé buňky zůstávají na kůži, vytváří šedý povlak, vznikají póry, pupínky a černé tečky. Díky správné hydrataci se vyvarujeme těmto nepříjemnostem.

 

3 pravidla, jak hydratovat

Soustřeďte se na pitný režim a hydrataci ve stravě
Hydratace začíná uvnitř. Dostatečně pijte a zařaďte potraviny s vysokým obsahem tekutin. Přednost dávejte vodě, dochuťte ji citrónem či limetkou. Skvělá na hydrataci je kokosová voda, zelenina, ovoce. Do jídelníčku zařaďte melouny, pomeranče, grapefruity, okurky, řapíkatý celer, rajčata i papriky.

 

Volte šetrnou čisticí kosmetiku
Ano, na tom, které produkty používáte, opravdu záleží. Pozor si dejte už na samotné čištění. Používejte kosmetiku, která nenarušuje zdravou kožní bariéru, a která podporuje správné funkce pleti. Při čištění pokožku nedřete a vyhněte se používání příliš horké vody. Ta totiž pokožku zbavuje přirozeného mazu, čímž přispívá ke ztrátě hydratace.

 

Hydratujte pomocí vody ve spreji
Je to nejjednodušší a nejefektivnější způsob. Zároveň je velmi příjemný, především v jarních a letních měsících. Pořiďte si do kabelky i na doma pleťovou mlhu. Hydratační mist pro citlivou pokožku od české značky Onclé tvoří z 99 % přírodní ingredience, které se postarají o dokonalou péči a perfektní osvěžení vaší pleti. Jedinečný koktejl z BIO organické šťávy z aloe vera, kokosové vody a mořských minerálů pleť osvěží, vyživí a poskytne jí potřebnou hydrataci a ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy. Objevte skutečné bohatství přírody a dopřejte vaší pokožce bohatou hydrataci během celého dne.

 

 

 

 

Značka Onclé přináší cíleně působící kosmetickou péči s vysoce účinnými složkami. Byla vyvinuta s cílem poskytnout kvalitní a účinnou kosmetiku, která zajistí především zdravou a pohodlnou péči o pokožku celého těla. Značka Onclé nabízí tři ucelené řady produktů: Dámskou prémiovou kosmetiku pro regeneraci a remodelaci pokožky těla, Dětskou kosmetiku pro miminka s citlivou pokožkou a BIORGANIC - přírodní kosmetiku pro citlivou pokožku.

Foto/Zdroj: www.oncle.cz