Tipy, jak strávit romantický prvomájový víkend

Tipy, jak strávit romantický prvomájový víkend

Prodloužené víkendy se těší velké oblibě nejen proto, že máme o den více na lenošení nebo volnočasové aktivity


Jsou totiž také skvělou příležitostí vyrazit někam za poznáním či relaxací a prvomájový víkend přímo vybízí k nějakému romantickému pobytu, na kterém vás budou hýčkat. Vybrali jsme několik míst, která by neměla uniknout vaší pozornosti.

1. máj, tedy čas lásky a svátek zamilovaných slavíme různě, zpravidla však nechybí polibek pod rozkvetlou třešní. Letos se zdá, že rozkvetlých stromů začátkem května již mnoho nebude, proto pro zachování krásy a svěžesti zkuste zvolit jinou taktiku. Wellness pobyt, na kterém vás a vaši drahou polovičku zahrnou péčí, zcela jistě zafunguje. Bezpočet tipů naleznete na portálu spa.cz, zde několik pro inspiraci, a to včetně wellness hotelu nacházejícího se u našich východních sousedů. Oblíbenost Polska jakožto dovolenkové destinace u Čechů narůstá. Láká nejen poznání něčeho nového a neotřelého, ale také příznivá cena a skvělé služby.

 

Kouzelný Château Šanov

Opravdu královskou péči si užijete v pětihvězdičkovém zámeckém hotelu v blízkosti Prahy. Komfortní ubytování, výtečná kuchyně, a především luxusní Wellness & Spa fungují v režimu Adults Only, který zajišťuje naprosto nerušený zážitek. Okolní louky, lesy a blízký rybníček lákají k romantickým procházkám a sportovně založení mají možnost si v hotelu zapůjčit elektrokolo a vydat se po cyklostezce poznávat krásy nedaleké Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. V areálu hotelu se můžete ponořit do nerezového zážitkového bazénu, užít si balneo (tělové rituály, masáže a relaxační procedury), vyzkoušet nejrůznější druhy saun v rámci saunového světa nebo si zacvičit v moderním fitness.

Lázeňský Savoy Westend Hotel

Architektonický skvost nacházející se v Karlových Varech ukrývá pětihvězdičkový hotel poskytující tradiční lázeňské procedury v kombinaci s nejmodernějšími medicínskými inovacemi. Místní lékaři mají k dispozici diagnostické centrum s vlastní laboratoří a úzce spolupracují se specializovanými instituty nejen u nás, ale také v Německu. Hotel nabízí na 300 procedur a možnost lékařské prohlídky. Můžete tedy nejen relaxovat, ale v případě potřeby využít i možnosti léčby. Pokoje dýchají historií, avšak najdete v nich veškeré pohodlí moderní doby a hotelová restaurace slibuje nezapomenutelný kulinářský zážitek. Wellness a Spa skýtá široké možnosti od 25m plaveckého bazénu, Jacuzzi nebo finské sauny přes procedury založené na balneologických principech s využitím termální minerální vody až po staletím prověřené léčebné kúry. Za zmínku však stojí rovněž krásy okolí, procházky zdejšími lesy či vycházky za objevováním třinácti přírodních pramenů.

Dokonalý odpočinek v Hotelu Atlantis Brno

Ve zcela protilehlé části naší země, v blízkosti Brněnské přehrady se nachází tříhvězdičkový hotelový komplex nabízející zážitkové wellness. Užít si tak můžete saunový svět včetně finské sauny s výhledem na jezírko, saunové rituály, relaxační zónu s fresh barem, plavecký bazén i vířivku. Po absolvování masáží, kterých hotel poskytuje opravdu širokou škálu (reflexní, lávovými kameny, relaxační a další), se budete cítit jako znovuzrození. Chcete-li si užít romantiku a soukromí, pak využijte možnosti ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s privátním SPA, kde máte saunu a vířivku s výhledem do zahrady jen pro sebe. Posilněni místní skvělou kuchyní můžete vyrazit poznávat krásy okolí nebo si zajet do nedalekého Brna třeba za památkami.

Relax u moře v Król Plaza Spa & Wellness

Toužíte-li odjet někam dál, pak doporučujeme zaměřit pozornost na již zmíněné a stále oblíbenější Polsko. Hotel Król Plaza Spa & Wellness se nachází až u Baltského moře a umožní vám menší únik z reality všedních dnů. Kromě bazénu, vířivky, sauny či parní lázně si užijete také širokou škálu procedur, a to jak masáží, tak kosmetických ošetření. Hostům je k dispozici také kadeřnický salon a fitness. Až se po relaxaci dosyta nabažíte i procházek u moře nebo výletů na kole, dopřejte zážitek i dalším smyslům. Místní restaurace nabízí gastronomická nahlédnutí do různých světových kuchyní, zcela určitě však vyzkoušejte hlavně polské speciality, rozhodně nebudete litovat. Chvíle u jídla vám některé večery navíc zpříjemní živá hudba.

 

 

 

 

 

 

 

zdroj/foto:
Spa.cz je online portál založený v roce 2008, který se specializuje na vyhledávání a doporučení lázní a wellness zařízení. Hlavním cílem je poskytnout zákazníkům ten nejlepší odpočinek a zážitky spojené s wellness dovolenou. Portál nabízí přehledné kategorie českých i zahraničních lázní a hotelů, což usnadňuje uživatelům výběr. Kromě toho, že se zaměřuje na lázeňské služby, také poskytuje ubytovací, turistické a rezervační služby. Společnost dále provozuje sesterské portály jako hotel.cz, penzion.cz, hotely.cz a previo.cz. Spa.cz tedy funguje jako prostředník mezi zájemci o wellness a lázeňské služby a příslušnými poskytovateli těchto služeb.