Problém nazývaný pomerančová kůže

Problém nazývaný pomerančová kůže

Celoroční boj většiny žen i některých mužů. Pomerančová kůže, nesprávně a hojně označovaná jako celulitida, se vyskytuje až u 90 % žen a u 10 % mužů. Přestože se nejedná o vážný problém ohrožující naše zdraví, je pomerančová kůže považována za estetický nedostatek. 


Co dělat pro pevnější a hladší pokožku? Pomoci mohou bylinné gely v kombinaci s masážemi, pohybem
a zdravou stravou. Které rostlinné výtažky zvolit? MVDr. Jiří Pantůček ze společnosti Green idea doporučuje skořici na prokrvení a prohřátí problémových partií, ale i kombinaci jalovce, rozmarýnu, jírovce a dalších rostlin v gelech Lymforegen a Celustin.

Pomerančová kůže, odborně zvaná celulita, představuje soubor změn v podkožním tukovém vazivu. Projevuje se viditelnými ďolíčky a hrbolky. Nejčastěji se s ní setkáme na stehnech a hýždích, ale také na lýtkách, břiše nebo pažích. Důvodů, proč vzniká, je hned několik. Největší roli hrají genetické predispozice, ale i životní styl. Projevy pomerančové kůže jsou výraznější, pokud jíme stravu bohatou na průmyslově zpracované potraviny, sacharidy a cukry, sůl či ztužené tuky. „Problematika pomerančové kůže je mnohem komplexnější. Zjednodušeně se jedná o zadržování vody, zhoršené proudění lymfy a ochablost vaziva v problematických partiích. Víme, že naše tělo zadržuje vodu, pokud příliš solíme, sladíme a málo pijeme. Čím méně se našemu tělu dostává tekutin, tím více je zadržuje na horší časy. Lymfu rozproudíme pohybem, masážemi a některými přípravky. V Green idea používáme často skořici, která skvěle prokrvuje. V kombinaci s dalšími účinnými látkami, např. z jalovce nebo jírovce, může viditelně zmírnit projevy pomerančové kůže,“ říká MVDr. Jiří Pantůček.

TIP REDAKCE - Green idea nabízí:

Celustin gel – kombinace extraktů z jalovce, skořicovníku, fenyklu a rozmarýnu pomáhá zlepšit účinky vašeho boje celulitou. Obsažené výtažky a silice lokálně prokrvují podkoží, a tím zvyšují látkovou výměnu a urychlují odbourávání tuků. Výsledkem je elastičtější a vyhlazenější pokožka.

Skořicový gel – vysoký obsah extraktu z kůry skořicovníku v tomto gelu zajišťuje účinné prokrvení kůže
a podkoží. Pokožka v problémových partiích se stává hladší a pevnější. Gel aplikujte ideálně před pohybovou aktivitou a partie důkladně promasírujte.

Lymforegen gel – tato kompozice je speciálně navržená na rozproudění lymfy. Mezi účinné látky patří aesculin a aescin z jírovce. Obě substance posilují žilní stěny. Obsažené třísloviny napomáhají vyloučit z těla toxické látky a příznivě ovlivňují krevní oběh. Lymforegen gel doporučujeme kombinovat s prémiovým sirupem ze stejné řady. Sirup obsahuje výtažky ze smetánky lékařské, kopřivy dvoudomé, třapatky nachové a zázvoru. Dohromady vytváří účinnou směs, která podporuje činnost močové soustavy a tím příznivě ovlivňuje vylučování přebytečné vody z organismu. Extrakty navíc přispívají ke kontrole hmotnosti a zmírnění zánětlivých procesů v těle.

 

Celustin gel, 250 ml za 168 Kč, prodává greenidea.cz

Extrakty z jalovce, fenyklu, skořicovníku a rozmarýnu vytváří účinnou směs ve formě gelu, která viditelně mírní vzhled pomerančové kůže. Prokrvení podkoží a lepší proudění lymfy usnadňuje vylučování přebytečné vody
a odbourávání tuků.

Skořicový gel, prodává 250 ml za 128 Kč, prodává greenidea.cz

Vysoký obsah extraktu z kůry skořicovníku efektivně prohřívá podkoží a napomáhá mírnit projevy celulity. Před aplikací doporučujeme problémové partie procvičit a gel aplikovat důkladnou masáží, která napomáhá cirkulaci lymfy.

Lymforegen gel, 250 ml za 168 Kč, prodává greenidea.cz

Vysoký obsah biologicky aktivních látek z rostlin v gelu Lymforegen pomáhá rozproudit lymfu v problematických partiích. Aescin, aesculin, helenin, flavonoidní glykosidy, třísloviny a další substance snižují otoky a hodí se tak pro boj s pomerančovou kůží nebo pocitem těžkých nohou.

Lymforegen Sirup Premium, 500 ml za 348 Kč, prodává greenidea.cz

Originální receptura LYMFOREGEN PREMIUM spojuje výtažky ze zázvoru, smetánky lékařské, třapatky nachové
a kopřivy dvoudomé. Tato bylinná kompozice podporuje správnou funkci lymfatického systému, optimální vylučování vody z organismu a pomáhá při pocitu těžkých nohou nebo celulitě.


 

 

 

 

 

Značka Green idea se zrodila z touhy a nadšení čerpat léčivou sílu z rostlin. Vznikla po dlouholetém působení a výzkumu společnosti Topvet vyrábějící přírodní kosmetiku a doplňky stravy.

 

 

 

 

 

 

Zdroj: GreenIdea
Foto: pixabay.com/greenidea.cz