Jarní detox – připravte svou pokožku na slunné dny

Jarní detox – připravte svou pokožku na slunné dny

Během zimy je naše pleť vystavena náročným podmínkám, jako je suchý vzduch, vítr a nízké teploty, což může vést k dehydrataci a ztrátě elasticity.


Přechody do nezvykle teplých jarních dnů však pro ni představují obrovský šok. Co dělat, aby naše pokožka zvládla první slunce? Poradí Zuzana Gavendová, beauty specialistka společnosti Amway Česká republika
a Slovensko.

Stejně jako se změnou ročního období upravujeme náš šatník, je nutné přizpůsobit novým teplotám i péči
o pokožku a pleť. Na její stav má vliv nejen zvýšení teplot, ale také vlhkost vzduchu a sluneční záření. Detox pleti je očistný proces, který pomáhá odstranit škodlivé látky a nečistoty, čímž obnovuje její čistotu, zdraví a rovnováhu,“ vysvětluje Zuzana Gavendová. Pro maximalizaci účinků detoxikace je vhodné se současně zaměřit na úpravu jídelníčku, který by rozhodně neměl obsahovat tučná jídla, alkohol a nezdravé cukry. Zvyšte příjem ovoce, zeleniny a dbejte na pravidelný pitný režim.

 

Nezapomínejte na pravidelné odličování

Pečlivé odlíčení a čištění pleti je naprostým základem celého procesu péče o pokožku. Přesto v něm mnozí dělají chyby, které mohou kvalitu pleti negativně ovlivnit. Na odličování by se nemělo zapomínat ani ve dnech, kdy se vracíte pozdě večer unavená.

„Spaní s make-upem vede k nadměrnému vysušování, ucpávání pórů, vzniku akné i narušení produkce kolagenu, tedy i předčasnému stárnutí pleti. Během spánku dochází k důležitým regeneračním procesům, které nanesené produkty narušují,“ vysvětluje Gavendová. Dodává také, že v čase, kdy pokožka není vystavena vnějším stresorům dochází k tvorbě nových kožních buněk a napravování škod, které na pleti přes den vznikly. Aby mohla obnova buněk proběhnout, jak má, potřebuje se pokožka zbavit nečistot, které se na ní během dne zachytily. Před spaním je proto důležité pleť očistit a připravit ji na noční regenerační proces.

Značka Artistry™ nabízí krémové, pěnové i micelární odličovače. U odličovačů je důležitá jejich účinnost, ale také šetrnost k pleti. Neměly by ji vysušovat a rozhodně by neměly obsahovat mýdlo či parfemaci. Pozitivní je naopak obsah probiotických složek, které vyrovnávají mikrobiom pleti a pH pokožky. Důležité je, aby odličovač pleť nedráždil a nenarušoval její ochrannou vrstvu,” vysvětluje Gavendová.

Krémový odličovač Artistry Skin Nutrition™ s neutrálním pH má bohatou krémovou texturu a velmi účinně rozpouští i voděodolný make-up. Neobsahuje mýdlo, a tak jej můžete použít na odlíčení pleti, rtů i očí. Součástí produktu je vitamin E chránící pleť před volnými radikály. Odličovač obsahuje dále olej ze semen voďankovce, který pokožku zanechává hebkou a hladkou. Krémový odličovač si poradí i s dlouhotrvajícím a voděodolným líčením.


Cena: 635 Kč

 

Dopřejte své pleti vitaminovou bombu

Pro správné fungování organismu jsou vitaminy naprosto nezbytné.  Většinu z nich si tělo není schopno samo vyrobit a je nutné je doplňovat v rámci zdravé stravy, ale také pomocí různých kosmetických doplňků, které zajistí jejich správnou hladinu. Jedná se například o vitamin E, jenž je významným antioxidantem podporujícím regeneraci pokožky. Pro své protizánětlivé účinky se používá také vitamin D, který lze do jisté míry čerpat ze slunečního záření. Zásadní úlohu pak plní vitamin C. „Tento silný antioxidant chrání pokožku před poškozením způsobeným UV zářením a volnými radikály. Zároveň podporuje tvorbu kolagenu, který je klíčový pro pevnost
a elasticitu pokožky
,“ popisuje účinky Zuzana Gavendová. Pro zvýšení příjmu vitaminu C je možné do stravy začlenit citrusové plody, papriku, brokolici nebo kiwi. Denní sérum s vitaminem C+HA3 Artistry Skin Nutrition™ zajistí pleti nejen dostatečný přísun vitaminu C, ale také pomáhá sjednotit pleť, dodá jí potřebnou hydrataci
a zářivý vzhled a minimalizuje projevy stárnutí. Před nanášením je nutné pleť patřičně vyčistit.


Cena: 1470 Kč

 

Pokožka funguje jako ochranná bariéra celého organismu

Péče o tělo je na jaře klíčová pro udržení zdraví a pohody. Kůže je nejen největším lidským orgánem, ale také náš primární obranný štít proti vnějším vlivům. „Nedostatečná péče o pokožku může způsobit vysušení, hrubší texturu a nepravidelný vzhled, což zvyšuje riziko předčasného stárnutí, vzniku kožních problémů a oslabení její ochranné funkce,“ zdůrazňuje Gavendová. Pár minut věnovaných hydrataci nám pokožka mnohonásobně vrátí.

Nourish Tělové mléko g&h GOODNESS & HEALTH™ hydratuje pokožku pomocí extraktu z bambusu a ceramidu
z olivového oleje. Olej z bílých semínek vyživuje a zajišťuje zdravý vzhled pokožky. Řada obsahuje také krém na ruce a nohy. Krémy na nohy a ruce existují z toho důvodu, že tyto části těla mají specifické potřeby. Ruce jsou denně vystaveny mytí, dezinfekci a dalším faktorům, které mohou způsobit vysušení a podráždění pokožky. Krémy na ruce by proto měly primárně hydratovat a chránit pokožku. Na nohách se zase často tvoří hrubá pokožka
a mozoly z tlaku a tření.
Právě proto krémy obsahují látky, které změkčují a hydratují hrubou pokožku a poskytují ochranu,“ říká Zuzana Gavendová. Připomíná také, že pokud se chystáme na sluníčko, je nutné pokožku chránit přípravky s SPF faktorem.


Tělové mléko cena: 390 Kč

 

 

Více informací naleznete na www.amway.cz.  

 

 

zdroj/foto:
Amway je firma sídlící v městě Ada v Michiganu. Jejím hlavním závazkem je pomáhat lidem vést lepší a zdravější život, a to na více než 100 trzích po celém světě. Podle časopisu Forbes se Amway řadí mezi 100 nejlepších soukromých společností ve Spojených státech. Mezi nejprodávanější značky patří Nutrilite™, Artistry™, eSpring™
a XS™ energetické nápoje. Tyto výrobky jsou distribuovány výhradně podnikateli, kteří jsou známí jako Amway Business Owners. Amway se podle žebříčku Direct Selling News Global 100 stala světovou jedničkou v přímém prodeji s obratem 7,7 miliardy USD v roce 2023. Aktuální novinky o společnosti lze nalézt na webové stránce https://news.amway.eu/.

 

O Artistry:
Značka ArtistryTM odhaluje koncept Zdravá Krása bez kompromisů prostřednictvím produktů péče o pleť, dekorativní kosmetiky a dalších, které společně působí jako doplněk k běžné péči o pleť. Na základě 145 let zkušeností v oblasti výživy, wellness a krásy značka propojuje nejmodernější technologii a vědecké postupy spolu s rostlinnými fytonutrienty, aby zabezpečila potřeby každého jednotlivce. Cílem konceptu Zdravá krása nebo také Čistá krása je vytvořit všechny budoucí ArtistryTM produkty podle speciálních ArtistryTM Clean Guidelines
s veganskou recepturou, čistými a bezpečnými ingrediencemi a lepšími výrobními procesy. Díky produktům značky ArtistryTM už nemusí být krása pouze možností či otázkou volby. Produkty ArtistryTM jsou dostupné výhradně prostřednictvím Amway distributorů ve více než 50 zemích světa.