Podprsenky aneb jak si vybrat tu správnou velikost, barvu i vzor

Podprsenky aneb jak si vybrat tu správnou velikost, barvu i vzor

Vybrat si to pravé spodní prádlo není očividně pro české dívky a ženy jednoduchá záležitost. Velké množství z nich si stále vybírá špatnou velikost. Většinou volí vetší obvod, než mají a menší košíček než potřebují.  Jestli i ty míříš do obchodu a chceš


Vybrat si to pravé spodní prádlo není očividně pro české dívky a ženy jednoduchá záležitost. Velké množství z nich si stále vybírá špatnou velikost. Většinou volí vetší obvod, než mají a menší košíček než potřebují.  rs_Podprsenky aneb jak si vybrat 1 rs_Podprsenky aneb jak si vybrat 3Jestli i ty míříš do obchodu a chceš si vybrat správnou velikost, vhodnou barvu a vzor, poradíme ti, jak na to.

Aby nám seděla

Každé z nás jde o to, aby nám podprsenka seděla, vytvářela krásný dekolt a mohly jsme ji nosit ke každým šatům a vypadaly stále dobře. Nemluvě o tom, když si chceme udělat výjimečný večer se svým partnerem, to potom potřebujeme, aby nás spodní prádlo nezklamalo ještě o to víc.

Obvod

Prvním pravidlem je zvolit správný obvod. Ten nesmí být příliš volný, musíš počítat s elasticitou materiálu. Takže než vyrazíme do obchodu, změříme si obvod pod prsy a pak se rozhlížíme po obvodu o cca 5 centimetrů menší. Ale nesmí nás samozřejmě tlačit, to je jasné. Pokud se v podprsence nebudeš cítit dobře, nekupuj ji. Pokud si vybereš správně, neměla bys o ní za celý den vůbec vědět. Většina dívek má obvod 70, tzn., že doma sis naměřila obvod pod prsy cca 65 cm. Velkou výhodou je také zapínání, které má minimálně dvě volitelné varianty, v některých případech jsou tam háčky i tři. Právě obvod musí poskytovat poprsí největší část opory. Takže jeho přesný výběr rozhodně nepodceňuj. Pokud totiž zvolíš správný obvod, budeš vypadat štíhleji, košíčky ti pak také lépe padnou a celá linie horní části tvého těla bude vypadat žensky, přirozeně a sexy.

rs_Podprsenky aneb jak si vybratRamínka

O podprsenkách toho již bylo řečeno mnoho, ale málo se ví, že také ramínka hrají důležitou roli. Ramínka se ti nesmějí zařezávat, nemají držet celá prsa, mají být jen jejich podporou. Nedoporučujeme pro to příliš tenká ramínka, jsou pak vidět rýhy, což nedělá dobrý dojem a rozhodně to není pohodlné.

Push-up

Push-up podprsenky a jejich push-up efekt je ideální zvlášť do oblečení, které je bez ramínek a potřebujeme vypadat sexy. Toho docílíme správným výběrem velikosti košíčku. Pozor, prsa nesmějí přetékat, to by pak pod hladkým tričkem nevypadalo sexy, ale trapně. Neboj se, že se tvoje prsa ve větších košíčcích utopí. Pokud vybereš správnou velikost, bude to akorát. V tom ti pomůže například kostice, která lemuje košíčky. Kostice by měla přesně kopírovat měkkou tkáň prsu po celé délce. Správně končí až u podpažní jamky. Ani ta ale nesmí svou majitelku tlačit. Push-up podprsenka by se neměla při jakémkoliv pohybu ani pohnout, zkus to tak, že zvedneš ruce a hned uvidíš, jestli jsi vybrala tu správnou.

rs_Podprsenky aneb jak si vybrat 2Barvy a vzory

Co se týče barvy a vzoru, výběr je hlavně na tobě. Blondýnkám nejvíce sluší modrá, černovláskám zase červená barva. Klasikou pro všechny je samozřejmě černá a bílá. Letošním hitem jsou krajky, ale pokud máš ráda spíš minimalistický vzhled, chybu neuděláš ani hladkým materiálem. Ten je zase velice příjemný na dotek. Každá podprsenka se nošením a praním opotřebovává, látka ztrácí pružnost a pevnost. Proto dbej na to, abys je pravidelně třídila a obměňovala. www.dianka.cz a www.dessue.com/cs/podprsenky-push-up - push up podprsenky všech velikostí a barev