Plňte si sny v každém věku

Plňte si sny v každém věku

Zaběhnutý režim, skoro jako na dětském táboře, vyplňuje vaše dny a vy si sotva stíháte všimnout, že vám něco k opravdovému štěstí chybí. Stejně, jako má každé dítě své sny, i dospělí je mají.


Jen nad nimi tolik nepřemýšlí a místo vzdušných zámků si přejí realističtější „maličkosti“. Máte své sny
a umíte si je plnit?

Možná začnete namítat, že sny jsou od toho, abychom si o nich nechávali zdát. Abychom do nich v mysli mohli vstupovat a relaxovat. O čem by také splněné sny byly? O čem bychom pak snili, že? Nebo jednoduše nemáte odvahu, možnosti, či prostředky na to, abyste si je plnit začali? Nebojte se, s každým splněným snem vznikají další a další…

Malé sny vás dělají šťastnými

Pokud teď přemítáte nad tím, že sníte o Ferrari zaparkovaném ve vaší garáži 365 dní v roce, pak je na čase, abyste se snesli z obláčku dolů. Každý člověk má větší, zároveň však i menší sny a cíle, kterých chce v životě dosáhnout. Věřte tomu, že plnění i malinkatých snů, vás udělá mnohdy šťastnějšími, než kdyby vám někdo podal výherní tiket na sto miliónů. Nejsou to totiž peníze, které nás dělají šťastnými, i když mnohdy si myslíme, že si za ně „štěstí“ koupíme. Peníze mohou být určitým prostředkem, jak se ke štěstí alespoň částečně dostat, to hlavní však tkví v každém z nás.

 

Pojmenujte své sny

Znáte své sny a přání? Řekli jste je někdy někomu? Jsou pro vás skutečně důležité? Co pro ně dokážete obětovat? To jsou zásadní otázky, který by si měl položit každý z nás. Toužíte cestovat, avšak nemáte na to prostředky? Najděte si práci, která vám to umožní. Začněte pracovat jako kuchař/ka na výletní lodi okolo světa, nebo hledejte práci jako au-pair v zemi, kterou chcete lépe poznat. Chcete pracovat se zvířaty, ale nemáte na to vystudovanou školu? Začněte tím, že budete pomáhat v útulcích pro opuštěná a nalezená zvířata, nebo se zeptejte v ZOO, jak byste jim mohli vypomáhat.

Žijte dnes, ne zítra!

Co bude zítra, si umíte představit: všechny ty povinnosti okolo práce, domácnosti, dětí… Avšak co když zrovna vás žádný zítřek nečeká? Nebudete pak litovat, že jste si dnes nesplnili alespoň jeden maličkatý sen? Nežijte budoucností, žijte přítomností! Plňte si vše, na co alespoň trošku dosáhnete. A na co nedosáhnete, na to se snažte vyskočit! Každý reálný sen je splnitelný, jen musíte vědět, jak se k němu dostat. Každá nová příležitost otevírá dveře za dalšími možnosti. Je třeba se jen zamyslet a skutečně chtít. Věřte svým snům a jděte si za nimi!

 

 

 

 

 

Text: Jana Čechová
Foto: pixabayc.com