Sluníčko a opalování

Sluníčko a opalování

Léto je tady a s ním i spousta slunce, opalování a také řešení problémů jako popáleniny.


Nespalte se

Těšíte se na bronzové opálení, které je pro vás symbolem zdraví a přitažlivosti? Pak se určitě rádi vystavujete slunečním paprskům a oceníte rady odborníků.

I když sluneční lázeň působí blahodárně, je zapotřebí mít ji pod kontrolou. Proto nedejte pouze na vlastní pocity a důvěřujte profesionálům. A pokud máte citlivou nebo alergickou pokožku, vybírejte si opalovací přípravky
s vysokou tolerancí, které pokožku nedráždí. Nezapomeňte na kvalitní ochranu nejen na pláži, ale i ve městě nebo při sportu. Jen kvalitní přípravky ochrání pokožku před nežádoucími změnami a předčasným stárnutím následkem slunění. Díky nim zůstane vaše pokožka zdravá a přitažlivá.

 

Na čem záleží?

Alfou a omegou jsou UV filtry. Přípravky SynCare obsahují hybridní nebo fyzikání UV filtry, které nepohlcují sluneční záření, ale odrážejí ho. I z tohoto důvodu jsou pokládány za maximálně bezpečné. V praxi se nejčastěji používá oxid titaničitý nebo oxid zinečnatý, který je navíc ceněný vzhledem k jeho zklidňujícího vlivu na pokožku. Fyzikální filtry spolu s hybridními filtry jsou používány ve vyšších třídách přípravků pro UV ochranu
a u speciálních dermatokosmetických přípravků.

V SynCare přípravcích na opalování je základem právě oxid zinečnatý. Proto jsou krémy a mléka této značky vhodné i pro velmi citlivé jedince i malé děti. Přípravky mohou vytvářet jemný bílý povlak, což je jejich přirozenou vlastností a není na závadu.

 

Co je to UVA a UVB? UVA záření způsobuje stárnutí kožních buněk a UVB spálení pokožky, proto je třeba chránit se před oběma. I krátké vystavení se ostrému slunci způsobí  tzv. fotostárnutí pokožky, jehož následkem je poškození pokožky,  předčasné  vrásky a zvýšená pigmentace. Je třeba myslet na to, že UVA paprsky působí
i přes sklo a podílejí se na vzniku sluneční alergie.

 

Vysoká ochrana pro citlivky

Vysoce ochranná formule SynCare ZINCI SUN je určená pro extra citlivou pleť se sklonem k hyperpigmentaci. Obsahuje rezistentní clonu mikročástic zinku a vysoké SPF 50+ pro spolehlivou ochranu pokožky před sluncem. I jemná vrstva tohoto vodě odolného přípravku s mikročásticemi zinku spolehlivě ochrání pokožku před intenzívním slunečním zářením.

SynCare ZINCI SUN je vhodný při slunečních alergiích a pro extra citlivé jedince. Tento moderní opalovací přípravek je možné použít k ochraně pokožky obličeje a zvláště citlivých partií těla, náchylných ke spálení.  Praktické balení s dávkovačem umožňuje komfortní použití a bezpečnou manipulaci na pláži i na cestách.

 

Do města i na pláž

je ideální tónující krém ZINCI SUN s vysokou ochranou SPF 50+ je určen pro velmi citlivou pokožku. Obsahuje fyzikální a nedráždivé UVA a UVB hybridní filtry, takže nezatěžuje pokožku. Je úžasně lehký, krásně rozjasní
a sjednotí pleť a nezanechává mastný film.

Pro celou rodinu

Řada SynCare SUN PROTECT s SPF 30+ obsahuje fyzikální a hybridní filtry. Přípravky jsou ve formě mléka nebo oleje a nejsou parfémovány. Základem olejů je výživný arganový olej, obohacený o kůži prospěšný betakaroten. SUN PROTECT je určený pro osoby s nižší tolerancí na sluneční záření, u kterých je nutný omezený pohyb na slunci se zvýšenou ochranou. Přípravky jsou vhodné pro děti i dospělé s citlivou pletí.

 

Přípravky sluneční řady SynCare

☻ Obsahují výhradně fyzikální nebo kombinaci fyzikálních a hybridních UV filtrů.

☻ Díky svému složení nezatěžují pokožku chemickým působením.

☻ Neobsahují parfemace, zamezují alergickým reakcích

☻ Chrání proti UVA i UVB záření

☻ Jsou voděodolné

 


Jak se opalovat zdravě?

Opalování je nutné přizpůsobit fototypu pleti

Zdravé je pouze takové opalování, které nezpůsobí zčervenání, ale pouze jemné zhnědnutí kůže, proto je pobyt na slunci dávkovat podle typu kůže. Pokud máte pigmentová znaménka, doporučujeme jejich překrytí a poradu s lékařem. V případě, že trpíte sluneční alergií, pobytu na přímém slunci byste se měli vyhnout.

Na slunce si zvykejte postupně. Pro první kontakt se sluncem stačí pár minut, nikoli celé hodiny. Dbejte na to, abyste se natřeli opalovacím prostředkem půl hodiny před pobytem na slunci.  O výši ochranného faktoru (SPF) rozhoduje váš přirozený fototyp i míra již dosaženého opálení. Použijte vždy dostatečné množství opalovacího přípravku, který řádně rozetřete.

Některá místa na těle jsou obzvláště citlivá. Patří k nim například uši, nárty, kolena, oblast ňader nebo hýždí. K jejich ochraně používejte opalovací přípravky s vyšším faktorem.

Krémy s vysokým faktorem SPF 50 používejte také na celý obličej. Tady je pleť mimořádně citlivá především v oblasti očí, nosu a rtů.

Děti by měly používat minimálně SPF 30 a je to jedno, zda jde o pobyt u moře, či rybníka.

Ideální je použít přípravky odolné proti vodě, potu i otěru, i přesto je nutné mazání pravidelně opakovat každé
2 hodiny. Pokud je vaše dítě mimořádně citlivé na slunce, můžete jeho pokožku chránit lehkým oblečením z přírodních materiálů.

Myslete i na to, že k částečnému opálení dochází také ve stínu nebo když je pod mrakem.

Sluneční paprsky se odrážejí od vody, proto nezapomeňte na zvýšenou ochranu pokožky při koupání, stejně jako na pláži. Totéž platí např. pro pobyt na horách, zejména v zimě.

Nezapomeňte na přípravky po opalování, které opálenou pokožku zklidní, vyživí a dopřejí ji dostatečnou hydrataci.

 

 

Již brzo se můžete těšit na soutěž o produkty na opalování od Syncare.cz.

 

 

 

 

zdroj/foto: syncare.cz