Centrum Černý Most hostí mistrovství republiky v pumptracku a minirampě

Centrum Černý Most hostí mistrovství republiky v pumptracku a minirampě

Kromě adrenalinové podívané čeká na diváky také nezávodní zóna a bohatý doprovodný program


Celorepublikové závody v pumptracku a na minirampě se uskuteční o víkendu 15. a 16. června 2024 před západním vstupem do Centra Černý Most. Kromě napínavých sportovních klání se návštěvníci mohou těšit také na exhibici nejlepších českých BMX jezdců nebo si sport v nezávodní zóně na vlastní kůži vyzkoušet. Víkendovou atmosféru doplní koncert zpěváka Jakuba Děkana a řada doprovodných aktivit.

Oba závody, které se konají podle oficiálních pravidel Czech Scooter Association, nabídnou rychlou jízdu
a adrenalin pro malé i velké diváky. Pro účast v sobotním závodě na pumptracku musí závodníci projít kvalifikací. „Závodů na pumptracku se zúčastní nejlepší sportovci jednotlivých kategorií, kteří se zapojili do MODULAR PUMPTRACK CHALLENGE na akcích agentury VSA Xtreme v roce 2023 a 2024. Na základě výsledků dostalo pozvání osm nejlepších jezdců z každé kategorie,“ vysvětluje za organizátory Jan Valenta, sedminásobný mistr ČR ve freestyle BMX a jediný český účastník XGAMES v USA.

Víkendové závody proloží exhibice nejlepších českých jezdců v BMX freestyle, jako je například Maty Pekárek, profesionální rider a světová špička freestyle scooteringu.

Do akce se ale mohou pustit i samotní diváci. „Veřejnost si bude moci tento sport v nezávodní zóně na místě vyzkoušet také. Jeden pumptrack s bohatou půjčovnou koloběžek a kol připravíme jen pro diváky a návštěvníky akce,“ říká Lucie Kambová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

Oba sportovní dny doplní doprovodné akce, v sobotu se návštěvníci mohou těšit na Slack show, v neděli se jim pak představí zpěvák Jakub Děkan. Na programu je také autogramiáda jezdců a řada doprovodných soutěží. Vstup na akci je zdarma. Více informací včetně kompletního programu akce najdou zájemci na www.westfield.com/czech-republic/centrumcernymost/mistrovstvi-cr-v-pumptracku-2024 .

 

A co je to vlastně pumptrack? Jedná se o speciálně navrženou dráhu plnou zatáček, která umožňuje jezdcům na kolech nebo koloběžkách zdolávat trať bez nutnosti šlapání, pouze na základě přenášení váhy.

 

 

 

 

 

 

 

zdroj:
Společnost Unibail-Rodamco-Westfield je vlastníkem, developerem a provozovatelem špičkových udržitelných aktiv v nejdynamičtějších městech Evropy a Spojených států. Skupina provozuje 72 nákupních center ve 12 zemích, z čehož 38 nese ikonickou značku Westfield. Ročně tato centra navštíví více než 900 milionů lidí a pro prodejce a značky představují jedinečnou platformu pro navázání kontaktu se spotřebiteli. URW má také portfolio prvotřídních kancelářských prostor, 10 kongresových a výstavních komplexů v Paříži a připravuje výstavbu převážně multifunkčních objektů v hodnotě 2,5 miliard eur. V současné době tvoří 86 % jejího portfolia v hodnotě 50 miliard eur maloobchod, 6 % kanceláře, 5 % kongresové a výstavní prostory a 2 % služby (k 31. prosinci 2023).

Společnost URW je aktivním partnerem velkých měst v projektech revitalizace měst, a to jak v oblasti víceúčelové výstavby, tak v oblasti modernizace budov podle nejlepších standardů udržitelnosti v oboru. Tyto aktivity jsou rozvíjeny v rámci programu Better Places 2030, který usiluje o pozitivní environmentální, sociální a ekonomický přínos městům a komunitám, v nichž URW působí. Akcie skupiny Unibail-Rodamco-Westfield jsou kotovány na burzách Euronext Paris (Ticker: URW) se sekundární kotací v Austrálii prostřednictvím nástroje Chess Depositary Interests. Skupina má rating BBB+ od společnosti Standard & Poor’s a Baa2 od společnosti Moody’s.

Další informace získáte na adrese www.urw.com.