Nenáviděné i milované, „české“ holinky

Nenáviděné i milované, „české“ holinky

Někdo je miluje, někdo nenávidí. Někdo je považuje za nový módní trend a někdo za obuv na kydání hnoje. Po letošních Olympijských hrách jsou proslavené i jako „české boty“. Už víte o čem je řeč? No jistě, o legendárních barevných holínkách. Když nakráčela


Někdo je miluje, někdo nenávidí. Někdo je považuje za nový módní trend a někdo za obuv na kydání hnoje. Po letošních Olympijských hrách jsou proslavené i jako „české boty“. Už víte o čem je řeč? No jistě, o legendárních barevných holínkách. rs_Holinky10 rs_Holinky9Když nakráčela česká výprava v Londýně na ovál, svět se nestačil divit. Sportovci měli na nohách barevné holínky! Během následujících několika dnů se na internetu a po světových médiích prohnala slova jako „důvtipné, humorné, stylové... “ ale také hlavně z úst českých kritiků „nevhodné, vidlácké…“

Holínky, gumovky, gumáky

Názory na tuto gumovou obuv do nepohody se liší, nicméně to nemění nic na faktu, že holínky jsou tento rok opravdu zpět na výsluní. Pryč jsou doby, kdy se nosily jen na pole do práce nebo po dešti, když bylo všude bahno. Po celém světě se teď prodávají krásné zdobené, vzorované a barevné holínky, které se nosí jak do přírody (zejména na různých festivalech a kempech) tak i do města.

Vzory a značky

Chystáte-li se na nějakou venkovní akci a chcete se pojistit, že vám nohy nepromoknou? Nebo prostě chcete mít vtipné botky pro práci na zahradu? V obchodech jako je např. Baťa a HuManic najdete květinové vzory, puntíky, zvířecí i abstraktní vzorce. Pozadu ale nezůstávají ani známé luxusní značky, například Burberry již vytvořila vlastní kolekci těchto gumových botek. rs_Holinky5 (1)

Styling

Nosit gumáky můžete jak s kalhotami a džínami zastrčenými dovnitř, tak i s šortkami nebo nadkolenkami. Aby holínky nebyly jako pěst na oko, slaďte oblečení do barev, které jsou na holínkách. Nezapomeňte, že se nehodí do práce v kancelářích nebo ke slavnostnějším příležitostem. rs_Holinky1rs_Holinky2rs_Holinky4rs_Holinky3 [clear] Text: Natalie K.