Optické klamy přímo na tělo

Optické klamy přímo na tělo

Každá žena má nějaké části těla, které má ráda a nebojí se je ukazovat, ale také třeba části, kterými se až tak nepyšní - ráda by ponechala své drobné nedokonalosti stranou od reflektorů. Naštěstí máme prostředky pro to, abychom docílily lepšího vzhledu a cít


Každá žena má nějaké části těla, které má ráda a nebojí se je ukazovat, ale také třeba části, kterými se až tak nepyšní - ráda by ponechala své drobné nedokonalosti stranou od reflektorů. rs_Opticke klamy1 Naštěstí máme prostředky pro to, abychom docílily lepšího vzhledu a cítily se sebevědomě! Jaké? To se dozvíte v tomto článku. Každá z nás je svým vlastním způsobem dokonalá, a to co přijde nám jako ta největší tragédie, se někomu jinému může na nás líbit nejvíce. Důležité ale také je, abychom se samy cítily krásné a vyzařovaly sebevědomí a dobrou náladu. Triky, které najdete v tomto článku vám mohou pomoci právě tohoto docílit. rs_Opticke klamy2

Kratší nožky

Jste-li drobnější postavy nebo prostě nejste zrovna vysoká, možná se nachytáte při závidění noh dlouhých jako dálnice, které vlastní vaše kamarádka. rs_Opticke klamy5Abyste opticky prodloužila svoje nohy, noste tmavé (zeštíhlující) barvy kalhot a punčoch. Čím tenčí nohy vypadají, tím také působí delší. Dalším trikem je nošení vypasovaných kalhot a sukní (vyšší sed) a topů zastrčených dovnitř. Oblíbeným pomocníkem k nabrání nějaké té výšky jsou boty na vysokém podpatku nebo platformě.

Silnější boky

Silnější boky a zadeček dovedou pořádně potrápit, i ty se ale dají šikovně zakamuflovat. Šaty a sukně do A střihu, které začínají v pase, jsou momentálně velmi trendy a navíc snadno vyřeší váš problém. U kalhot sáhněte po volnějších střizích nebo tmavších barvách. Barevné, nápadné a zajímavé by měly být vždy vršky, aby odvedly pozornost od boků.

rs_Opticke klamy3Široký pas

Toužíte po postavě ve tvaru přesýpacích hodin, ale brání vám v tom širší pas? Ani to nemusí být problém. Nejoblíbenějším pomocníkem jsou pásky – k mání jsou v obchodech jakširoké, tak i úplně uzoučké. Celebrity si zase velmi pochvalují „tvarovací“ šaty, které mají po stranách tmavou a uprostřed světlejší látku – sehnat je můžete např. v Marks&Spencer, ZARA nebo H&M.

Objemný hrudník

Kamarádky si ťukají na čelo, proč vám jako vadí větší hrudník, „co by ony za to všechno daly“, ale vám připadají vaše prsa spíše na obtíž? Opticky od nich odvedete pozornost nošením zajímavých sukní či kalhot s neutrálními, jednoduchými vršky. Rozepnuté sáčko dokáže také leccos skrýt. Nestyďte se a zeptejte se v obchodech se spodním prádle na vhodnou podprsenku, která vám pomůže nejen s podporou, ale i se vzhledem hrudníku.

rs_Opticke klamy6Malý hrudník

Opačný problém mívají ženy drobnější postavy s menším hrudníkem. Svoje poprsí můžete trochu „vylepšit“ pomocí dobré push-up podprsenky a látkových aplikací (ozdob) na topech. Vyhněte se horizontálním pruhům nebo příliš velkým výstřihům, které mohou ve vašem případě napáchat spíše škodu. Text: Natalie K.