Jak šikovně skrýt vady pleti

Jak šikovně skrýt vady pleti

Možná vám připadá, že všechny modelky mají bezchybnou pleť, vždycky se před focením vyspaly dorůžova a oči jim září štěstím. Jenže to ještě neznáte triky vizážistů, kteří dokážou tuhle iluzi vytvořit na obličeji každé ženy - i té, která v noci nespala, protož


Možná vám připadá, že všechny modelky mají bezchybnou pleť, vždycky se před focením vyspaly dorůžova a oči jim září štěstím. Jenže to ještě neznáte triky vizážistů, kteří dokážou tuhle iluzi vytvořit na obličeji každé ženy - i té, která v noci nespala, protože se rozešla s přítelem, má kruhy pod očima, na bradě akné a u nosu nevzhlednou pihu... rs_Jak sikovne skryt vady pleti Namalovat si na obličej krásnou tvář není úplně jednoduché, ale ani nemožné. Zvládnete to také – s kvalitními přípravky, malou osvětou a trochou cviku.

Pupínky a komedony

* suchý tuhý korektor v barvě pleti * štěteček na korektor * make-up s kvalitní pigmentem Na plochu celého obličeje naneste make-up odpovídající přesně odstínu vaší pleti. Pak použijte tuhý korektor v kelímku nebo v tyčince, který má vynikající krycí schopnosti a drží na pokožce dlouhodobě. Nanášejte ho jemnými poklepy štětečkem, přímo na pupínek (nepřetahujte). Pak citlivě vklepejte okraje korektoru doztracena do pokožky. POZOR! Světlejší korektor by pupínek opticky zvětšil!

Červené popraskané žilky

* korektor v tužce nebo v kelímku (případně zelený korektor) * štěteček na korektor Použijte nejlépe korektor v tužce, který umožňuje přesné nanášení. Jednoduše jím žilku přemalujte. Korektor není potřebat dále roztírat, ale musíte použít přesný odstín, jaký má vaše pleť. Pokud použijete korektor v kelímku s méně hutnou konzistencí, nanášejte ho tenkým štětečkem. Pokud má žilka výraznější červený odstín, můžete vyzkoušet speciální zelený nebo žlutý korektor, který barvu eliminuje.

Pigmentové skvrny

* žlutý korektor * make-up * plochý štěteček na korektor Přesným štětečkem naneste krémový korektor cíleně jen na plochu pigmentové skvrny. Pozor, nesmíte přetáhnout! Pak okraje korektoru vklepejte do pleti velmi jemně bříšky prstů. Nakonec naneste make-up, ale v oblasti pigmentu ho jen vklepávejte prsty, aby se nános korektoru nepoškodil.

rs_affinitone-korektor-2-lowresTmavé kruhy

* hydratační oční krém * korektor v kelímku nebo s aplikátorem (mírně světlejší odstín) * make-up v barvě pleti * fixační pudr Partie pod očima nejprve důkladně hydratujte kvalitním očním krémem, aby na nich korektor nevytvořil suchou vrstvu. Po dvou minutách opatrně osušte ubrouskem (aby se korektor nerozpíjel). Štětečkem vytvořte jemnou linku na přechodu mezi tmavou a světlou oblastí. Na tmavá místa naneste štětečkem korektor (nepřetahujte linku). nakonec vklepávejte bříšky prstů make-up tak, aby se korektor nerozmazal. Nakonec zafixujte pudrem (použijte štětec nebo konečky prstů). rs_MUFEpudrHvězdný Star Powder Hedvábný multifunkční pudr, který odráží světlo a pleť je po něm krásně třpytivá a rozjasněná. Je extrémně jemný a velmi dobře se nanáší. Pro viditelné výsledky je potřeba skutečně jen malé množství. Může být nanášen samostatně nebo na make up pro zvýraznění jakékoliv části obličeje. MAKE UP FOR EVER, Sephora [clear]

Opuchlé váčky pod očima

*make-up v barvě pleti * oční krém * jemný, jen o odstín světlejší korektor (nejlépe v tubě) * tenký štěteček Oteklé váčky opticky skryjete tak, že zesvětlíte oblast přímo pod nimi. Naneste make-up na celý obličej. Korektor pak smíchejte s očním krémem a nanášejte ho jemným štětečkem přesně pod oteklé místo. Neroztírejte ho, jen vklepejte jeho zbytky kolem kritického místa do ztracena bříšky prstů.

rs_stetec na korektorJizvičky po akné

* hydratační krém * matující sypký pudr * jemný štěteček s umělým vlasem Jizvy na pleti nemají póry, proto se špatně překrývají make-upem. Použijte hydratační krém, pak sypký pudr a nakonec suchý korektor – nanášejte ho přesně plochým štětečkem. Okraje přípravku pak vklepejte jemně prsty do okolní pokožky. POZOR! Korektor je sušší než make-up a po nanesení sypkého pudru víc ztmavne. Proto na jizvičkách použijte pudr o odstín světlejší než v okolních partiích. V žádném případě nevyplňujte strukturu zvrásněné pleti vrstvou make-upu a korektoru! TRIK: správný odstín korektoru vytvoříte přidáním trochy vhodného make-upu. Text: pic Foto: Sephora.cz