Krásné místo pro život

Krásné místo pro život

Ráda sníte o tom, jak by měl vypadat váš ideální domov? Představujete si moderní vilku v  náruči nádherné přírody, nebo vám více vyhovují vymoženosti města? A víte, že můžete mít vše najednou? Odvěké kouzlo Ne náhodou se ve 20. letech minulého století rozhodl V


Ráda sníte o tom, jak by měl vypadat váš ideální domov? Představujete si moderní vilku v  náruči nádherné přírody, nebo vám více vyhovují vymoženosti města? A víte, že můžete mít vše najednou? rs_krasne misto pro zivot1

Odvěké kouzlo

Ne náhodou se ve 20. letech minulého století rozhodl Václav Maria Havel postavit na Barrandově známé Barrandovské terasy, dnes prohlášené kulturní památkou. Když pro svůj urbanistický projekt hledal to pravé místo, skalní masív nabízející úžasný výhled do okolí mu padl do oka. A nyní se do této lokality znovu vrací život.

Znovuobjevená krása

Zatímco v nastoupivší éře komunismu se na estetiku bydlení příliš nedbalo, dnes se situace opět mění. Nové byty v Praze 5 na Barrandově nabízejí svým obyvatelům tolik potřebné soukromí v kvalitně zařízených bytech, z kterých je úžasný výhled do okolí. Zatímco díky výbornému dopravnímu spojení se za pár minut dostanete prakticky kamkoli, jen několik metrů od domu vám své útočiště nabízí Prokopské údolí a Chuchelský háj.

Městu na dosah

Raději než ve městě byste se usadila někde na venkově v klidu přírody, ale blízkost města potřebujete například kvůli svému zaměstnání? Nejvýraznějším trendem moderního bydlení splňujícím oba požadavky jsou jednoznačně „satelitní městečka“. Moderní rodinné domy rostou v okolí velkých měst takřka jako houby po dešti a těší se velké oblibě především u lidí s malými dětmi.

Nekupujte zajíce v pytli

A jaké jsou výhody satelitních měst? Náklady na pořízení takového bydlení jsou výrazně nižší než ve městě, úroveň kriminality je nízká, žijete v blízkosti přírody, ale zároveň jsou zde zavedené veškeré IT technologie, takže nejste odříznuti od světa. Při výběru svého nového bydlení si ale dejte pozor především na to, zda je oblast připravena na příchod většího množství lidí. Zajímejte se zejména o dopravní infrastrukturu a občanskou vybavenost, tj. vzdělávací a lékařská zařízení, obchody či sportovní a kulturní instituce.