Otékáte a nedaří se vám zhubnout?

Otékáte a nedaří se vám zhubnout?

Dostat kila dolů často nezáleží jen na pevném rozhodnutí. Bez něj to nejde, ale může se vyskytnout i řada dalších problémů, například vodnatelnost. Snažíte se zhubnout, ale nedaří se to. Pokud se navíc cítíte unavení, oteklí v obličeji, nebo máte nateklé ruce či noh


Dostat kila dolů často nezáleží jen na pevném rozhodnutí. Bez něj to nejde, ale může se vyskytnout i řada dalších problémů, například vodnatelnost. Snažíte se zhubnout, ale nedaří se to.

Otékáte a nedaří se vám zhubnout 101853561

Pokud se navíc cítíte unavení, oteklí v obličeji, nebo máte nateklé ruce či nohy, pak u vás zřejmě dochází k zadržování vody v těle.

Pátrejte po příčinách

Problém zadržování vody v těle není bohužel zas tak vzácný. Příčin může být řada a bývají různé. Některé z nich mohou bohužel patřit i mezi vážné. Často přestavuje klíčový faktor špatná životospráva spolu s chybným jídelníčkem. V horších případech se může jednat o hormonální poruchu v organismu, nebo dokonce až o onemocnění tak důležitých orgánů jako jsou játra, srdce a zejména ledviny. Proto při výraznějších nebo déle trvajících otocích raději vyhledejte radu a vyšetření odborného lékaře. Často je nateklý a opuchlý obličej a nabobtnalé končetiny výsledkem právě špatně zvoleného jídelníčku. A zde je souvislost s hubnutím již zřetelná. Navíc je tento stav často provázen stavy letargie, únavy a malátnosti. A co že byste tedy měli ze stravy vynechat? Pochopitelně látky, které zadržování vody v těle napomáhají. Mezi ně patří zejména sůl, nejrůznější konzervační prostředky, uzeniny, smažená a přesolená jídla a některé instantní pokrmy.Otékáte a nedaří se vám zhubnout 135344577

Co dělat?

V první řadě si všímejte příznaků, pokud se více se potíte, jste oteklí, nadbytečná kila nejdou dolů, tak se změnou jídelníčku neotálejte. Pomoci mohou také pročišťující bylinné směsi a čaje, kterých je na trhu dostatečný výběr. V lékárně vám při nákupu jistě odborně poradí. Žádoucí jsou čaje, které podporují látkovou výměnu a vylučování škodlivin z těla, výborný je například kopřivový čaj. Zelený čaj je pak vydatným zdrojem antioxidantů a blahodárně podporuje trávení. Na detoxikaci se často doporučují též přípravky z aloe vera. Kromě využití těchto a řady dalších prostředků a uvedené změny jídelníčku, mohou pomoci také lymfatické masáže. Nedostavuje-li se zlepšení, nebo nežádoucí stav trvá déle, vyhledejte raději odborníka. Text: (miž)