Kontrasty se nosí

Kontrasty se nosí

S nadcházejícím přelomem zimy a jara máme chuť odhodit kabáty a obléci se do oblíbených šatiček, ale někdy to prostě kvůli nepříznivému počasí nevyjde. Nemusíte přesto zoufat, letošní jaro se budou nosit kontrasty a tak nebude kombinování jarních a zimních kousků žádn


S nadcházejícím přelomem zimy a jara máme chuť odhodit kabáty a obléci se do oblíbených šatiček, ale někdy to prostě kvůli nepříznivému počasí nevyjde. Nemusíte přesto zoufat, letošní jaro se budou nosit kontrasty a tak nebude kombinování jarních a zimních kousků žádné tabu!

Kontrasty se nosi - 2

Barevné kontrasty

Tmavé, zemité a nenápadné barvy typu švestkové, khaki, hnědé, tmavé modři a šedé hrály prim v zimní sezóně. Odkládat je však nemusíte ani na jaro, ba naopak – zkombinujte je se zářivými jarními barvami ve stejné odstínové / barevné rodině, kupříkladu švestková s fuchsiovou, hnědá s mandarinkově oranžovou, tyrkysová s mátovou pastelovou.

Kontrasty se nosi - 1

Materiálové kontrasty

Textury různých materiálů mohou s outfitem udělat divy! Návrháři si s nimi pohrávají opravdu moc rádi, a tak byly na přehlídkách na letošní jaro a léto k vidění i šaty vyrobené z kůže a jemného hedvábí. Tvídové sáčko bude tvořit skvělý kontrast k lehké halenkovině, kožená sukně zase může doplnit něžný krajkový top. Nezapomeňte na denimové košile a bundičky, ty jsou velmi trendy, pohodlné a zároveň dostatečně teplé i pro chladnější počasí.

Stylové kontrastyWoman Sitting on Sideboard

Mezitím co v zimě převládají tvrdší, více rockové (cvočky, kovové aplikace a doplňky) a nebo velice elegantní (flitry, vyšívání, těžké materiály) kousky, na jaře se odlehčuje a dává se spíše na ženskost a přirozenou krásu. Nebojte se tyto protiklady vkusně zkombinovat a hlavně dát do svého „looku“ kus svého charisma a osobnosti.

Kontrasty potisků

Kombinovat potisky nemusí být žádná věda, když víte jak na to! Vzor hadí kůže, který se vrací do módy především na kalhotách a doplňcích, můžete zkombinovat třeba s jemně pruhovanou košilí, jestliže budou proužky ve stejné barvě jako kalhoty. Nebojte se černobílých kombinací ani nápadných orientálních vzorů. Text: Natalie K., Foto: corbisimages, polyvore.com [gallery ids="8575,8576,8577,8578,8579"]