Klik: „Život“ na dálkové ovládání

Klik: „Život“ na dálkové ovládání

Věděli jste, že domácnost můžete plně ovládat pomocí pár tlačítek na svém televizním ovladači, prostřednictvím telefonu nebo tabletu? A nejen domácnost. Díky inteligentnímu systému, který tyto funkce umožňuje, poznáte, že můžete mít plně pod kontrolou daleko víc…ve f


Věděli jste, že domácnost můžete plně ovládat pomocí pár tlačítek na svém televizním ovladači, prostřednictvím telefonu nebo tabletu? A nejen domácnost. Díky inteligentnímu systému, který tyto funkce umožňuje, poznáte, že můžete mít plně pod kontrolou daleko víc…ve finále třeba i manžela. 

Nude blonde woman on couch with remote control

Než ale přistoupíme k tomu, co jako ženy oceníme nejvíce, pojďme se podívat na to, co si to tedy vlastně musíte pořídit.

Aspoň někdo doma je inteligentní…

Když už nemáte doma inteligentního muže, můžete si pořídit aspoň inteligentní elektroinstalaci, tak zvaný chytrý dům. Chytrý dům sjednocuje veškeré technologie v domě od osvětlení, regulace vytápění, zabezpečovací systém až po multimédia. Umožňuje jejich vzájemné propojení a pomocí jednoduchého uživatelského rozhraní i jejich řízení. Cílem je efektivní využívání energií za účelem úspor a přizpůsobení bydlení vašim požadavkům. „Jedná se o dokonale propracovaný systém, který umožňuje komplexní, jednoduché a intuitivní ovládání všech myslitelných zařízení ve vaší domácnosti z jednoho místa,“ říká Ing. Milan Rusnák ze společnosti Haidy (více info na www.haidy.cz), která už od roku 2006 tyto systémy vyvíjí. Správný čas k jejímu pořízení nastává v případě, že stavíte dům či rekonstruujete byt.

Jedním stiskem vydávejte povelyShocked businesswoman in front of laptop

Celá elektroinstalace je softwarově řízená. To vám umožňuje vydávat povely k regulaci domácnosti či její kontrole prostřednictvím multimediálního zařízení – telefonu, televize, počítače nebo tabletu na dálku. Díky tomu uvidíte, jaká je například momentální spotřeba energie, či souhrn nákladů na energie za určitý časový úsek. V případě, že se rozhodnete přistoupit k šetření nákladů, pouze vydáte jednoduchý rozkaz například v podobě automatické regulace topení. Systém si můžeme nastavit na různé stupně vytápění v určený čas, a to pro každý pokoj zvlášť. V režimu nastavení jsou například i doplňující funkce, které dovolují příkaz vypnutí topení v momentě, kdy se otevřou okna. Systém dokáže rozeznat i levnější tarify elektrické energie a umí s nimi efektivně hospodařit.

Doma, i když nejste doma

Doba dovolených nás zatím teprve čeká, ale pakliže chcete mít jistotu, že je váš domov plně chráněn, mžete využít dalších funkcí chytrého domu. Stačí nastavit, aby se vám například rozsvěcela světla v hodinu, ve kterou jste obvykle doma, spínala televize či se ráno roztahovaly a večer zase zatahovaly žaluzie. Zkrátka vytvoříte tak dojem, že jste doma i pakliže budete tisíce kilometrů vzdáleni.

Neustále pod dozorem

Tyto funkce oceníte, i pokud se například chystáte na služební cestu. Díky rozmístění kamer po vašem domě či bytě si budete moci kdykoli zkontrolovat, zda je váš partner opravdu doma, či jestli je doma opravdu sám. Neustále pod dozorem můžete mít i děti, pro které je váš odjezd na chatu jedinou příležitostí, jak proměnit váš kuchyňský pult v bar a obývací pokoj v taneční parket. Zatímco váš manžel bude na cestě domů, vy už můžete pomocí telefonu například povypínat dunící hudbu.

Money in Piggy Bank

Já zapomněl

„Já zapomněl“ je asi nejčastější věta, kterou od muže můžete slyšet. Zapomněl zapnout pračku, zapomněl zhasnout v koupelně, zapomněl vypnout topení, zapomněl přenastavit kotel atd. I v tom vám inteligentní systém pomůže. Vše totiž opět můžete zařídit díky telefonu nebo pracovního počítače. Tedy až na ty vaše narozeniny, výročí, popřípadě svátek vaší matky. Text: jt, foto: corbisimages [gallery ids="8670,8671"]