Jak vybrat správný oblek

Jak vybrat správný oblek

Milé nevěsty, tento článek je spíše věnovaný Vašim partnerům, ale určitě nebude na škodu si ho přečíst :) Tak jako je pro nevěstu velmi důležitý výběr jejich svatebních šatů a věnuje mu spoustu času, je velmi důležité aby si i ženich vybral správně svůj oblek a jeho


Milé nevěsty, tento článek je spíše věnovaný Vašim partnerům, ale určitě nebude na škodu si ho přečíst :) Tak jako je pro nevěstu velmi důležitý výběr jejich svatebních šatů a věnuje mu spoustu času, je velmi důležité aby si i ženich vybral správně svůj oblek a jeho výběr nepodcenil.  

Row of Men in Tuxes

Muži, kteří mají zaměstnání, které vyžaduje, aby pracovali v obleku, mají úkol o něco snazší, ale přeci jenom vybrat oblek na svatbu je něco jiného, než vybrat oblek na pracovní schůzku.

BarvyMid adult man in black suit, smiling, portrait

Barva obleku nemusí ladit se svatebními šaty nevěsty, s těmi by měla ladit košile. Doplňky jako kravata a vesta mohou ladit se svatební kyticí nebo s jinými doplňky, které má nevěsta na sobě. Nejčastějšími barvami svatebních obleků je černá,tmavě šedásvětle šedá a tmavě modrá. V letních měsících se hodí barvy jako champagne a bílá. Ovšem nedoporučuje se mužům světlé pleti a světlých vlasů, neboť by v něm úplně zanikly. Čtěte také: Jak to vidí chlapi?

Není důležitá značka, důležitý je materiál a styl

Dobře padnoucí oblek musí ženichovi skvěle sednout, což znamená, že nepřesahuje přes ramenní hranu. Rukávy jsou úzké a kalhoty mají užší střih. Manžety košile přesahují rukáv saka o 1 – 5 cm. Kravata, vesta a kapesníček jsou v jiném odstínu, než je oblek. Dobře vypadající oblek musí splňovat tyto základní požadavky, pokud tomu tak je, máte téměř vyhráno. Důležité je totiž především pohodlí. Muž se musí v obleku cítit dobře a pohodlně. Pokud by ženichovi oblek neseděl a on by se v něm necítil, vypadal by nepřirozeně a to určitě nechce.

Hispanic man wearing tuxedo with boutonniereSmoking? Raději ne

Co se týče typu obleku pro svatební den je smoking absolutně nevhodný, neboť je to jednoznačně večerní oblek, který se nosí zásadně až po 18té hodiněTakže kdo touží po smokingu…raději až na večerní oslavu. Zvyk, že by ženich neměl vidět před svatbou nevěstiny šaty, opačně rozhodně neplatí. Naopak! Váš partner jistě ocení, pokud půjdete vybírat svatební oblek s ním a Vy zase budete vědět, jak mu to ve svatební den bude slušet. [gallery ids="8822,8821,8819,8818,8817"] Text: Mgr. Lucie Bönischová, Foto: vlastní, www.corbisimages.cz