Jak zvládnout předsvatební stres?

Jak zvládnout předsvatební stres?

Váš velký den se pomalu, ale jistě blíží a Vám toho ještě zbývá spousty a spousty zařídit? Máte strach, že to vše nestihnete?  To je zcela normální. Nejste první, ani poslední nevěsta, která propadá panice.  Nezoufejte! Poradíme Vám, jak se předsvatebnímu stresu co n


Váš velký den se pomalu, ale jistě blíží a Vám toho ještě zbývá spousty a spousty zařídit? Máte strach, že to vše nestihnete?  To je zcela normální. Nejste první, ani poslední nevěsta, která propadá panice. 

Woman in suit shouting against a red dial telephone

Nezoufejte! Poradíme Vám, jak se předsvatebnímu stresu co nejúčinněji bránit.

Plánovat, plánovat, plánovat

I když zrovna nejste plánovací typ, v předsvatebním chaosu a zmatku se jím doručuji na chvíli stát. Woman Leafing Through DatebookUlehčí Vám to spousty práce a hlavně zbytečné nervy a stres. Rozvrhněte si pomocí kalendáře a diáře harmonogram Vašich jednotlivých úkolů. S plánováním a organizováním svatby Vám jistě pomůže Váš snoubenec, maminka, další členové Vaší rodiny, nebo kamarádka. Základ všeho je si udělat na plánování svatby dostatek času. Pokud ho tolik nemáte, abyste organizaci zvládla sama, můžete požádat o pomoc profesionální agentury, které práci provedou za Vás, nebo se popřípadě s agenturou domluvit na určitých úkolech, které si zařídíte Vy a které zařídí agentura.

Woman Getting MassageMyslete sama na sebe!

Při plánování svatby myslíme na to, aby až nastane náš velký den, bylo vše dokonalé, ale často zapomínáme myslet sami na sebe. Udělejte si čas jen a jen sami pro sebe! Běžte na procházku do parku, vyrazte na nákupy, dojděte si na masáž, pusťte si Váš oblíbený film, nebo jen tak relaxujte a na chvíli pusťte celou svatbu z hlavy. Načerpáte opět dostatek energie na další plánování. Dostatečný přísun energie také dostanete kvalitním spánkem, o který se neokrádejte. Mělo by k němu stačit 8 hodin denně, ale u každého člověka je to individuální.

Čokoládou proti stresuYoung woman biting chocolate

Ano, konzumace kvalitní čokolády, nejlépe s vysokým obsahem kakaa, snižuje pocity stresu, nervové zátěže a dokonce působí proti únavě. Naopak vyvolává pocity štěstí a pohody. Ať už si dáte kousek kvalitní čokolády, nebo vypijete horkou čokoládu, účinek bude stejný. Neznamená to ovšem ládovat se celou tabulkou, stačí pár kostiček poctivé čokolády. V předsvatebním shonu určitě přijde k chuti, že? Tak proč se neodměnit?

Úsměv, prosím

I když neseženete ubrousky zrovna v barvě tmavě fialové, ale jenom v barvě purpurově fialové, neznamená to ještě konec světa, i když v tu chvíli Vám to může tak připadat.Nesmíte brát vše příliš vážně. Ano, svatební den je velmi důležitý den Vašeho života, ale je jen jeden z důležitějších dnů. Nemůžete předejít všemu, co se může přihodit. Ne vždy vyjde přesně všechno do posledního puntíku tak, jak si to naplánujete.  Ženich zapomene svatební kytici… Ať se budete snažit sebevíc, může se přihodit cokoliv. I když všechno nevyjde přesně podle Vašich představ a plánů a barva ubrousků bude o odstín světlejší, (ostatně toho si pravděpodobně stejně nikdo nevšimne) než měla být,ze všeho nejdůležitější je to, že si berete člověka, který Vás miluje a Vy milujete jeho! Woman playing with shawl outdoors Takže milé nevěsty, smějte se, bavte se a přípravy si užívejte!  Text: Mgr. Lucie Bönischová [gallery ids="8908,8907,8905,8904,8903,8902,8901,8900"]