Kde se vdát?

Kde se vdát?

Milé nevěsty, vážené čtenářky, svatba je důležité rozhodnutí a proto je také důležité dobře promyslet místo oddání. Asi nejtypičtějším místem pro sňatek je matriční úřad (civilní sňatek), nebo kostel (církevní sňatek). Přijde Vám, že na úřadě, či v koste


Milé nevěsty, vážené čtenářky, svatba je důležité rozhodnutí a proto je také důležité dobře promyslet místo oddání. Asi nejtypičtějším místem pro sňatek je matriční úřad (civilní sňatek), nebo kostel (církevní sňatek).

kde se vdat2

Přijde Vám, že na úřadě, či v kostele vstupuje do manželství každý?

kde se vdat Zuzana Scharf 1

Fotograf: Zuzana Scharf

Nevšední a originální

Svatba se dá uspořádat mnoho způsoby.kde se vdat Zuzana Scharf 5Velmi oblíbeným místem pro uzavření manželství je zámek, či hrad určený pro ty nevěsty, které chtějí prožít svůj svatební den jako opravdové princezny. Dnes už velmi rozšířená a populární je svatba pod širým nebem, ať už v zámeckém parku, na louce u rybníka, na terase hotelu, nebo u Vás doma na zahradě. Pro ty, kteří milují teplo, sluníčko a moře není problém uspořádat svatbu v zahraničí a to přímo na pláži. Pokud milujete zvířata, není nemožné se vzít ani v zoologické zahradě. Máte to štěstí a netrpíte mořskou nemocí? Co takhle svatba na jachtě, nebo na parníku? Chodíte rádi na houby? Proč neuspořádat svatbu přímo v lese mezi kapradím? A co prožít svůj svatební den v oblacích při seskoku padákem, nebo naopak pod vodní hladinou? Ano, svatba se dá uspořádat i netradičním způsobem jako tomu bylo tento rok v červnu u nás v Česku poprvé a to právě pod vodní hladinou, kde nesměl chybět farář, neboť se jednalo o církevní sňatek a samozřejmostí byli také svědci. Jste milovníci památek? Svatba se dá uspořádat i v nově zrekonstruované památce UNESCO – vile Tugendhat. A co taková svatba ve vězení? Že to není možné? Je! Dnes se můžete vdát kdekoliv.

Co pro to musíte udělat?

Podmínkou je zaplatit správní poplatek za obřad na jiném místě než v obřadní síni, domluvit se na příslušném úřadě, aby měla matrikářka volno a zaplatit pronájem vybraného místa vlastníkovi.

kde se vdat

Moje milé nevěsty, je to jen a jen Váš den, tak si ho udělejte přesně takový, jaký chcete VY! Text: Mgr. Lucie Bönischová, Foto: Zuzana Scharf, flickr.com [gallery ids="9054,9053,9052,9051,9050,9049,9048,9047,9046,9038"]