Poradíme, jak na povinné ručení vozu

Poradíme, jak na povinné ručení vozu

Pokud jste vlastníkem automobilu nebo jste si ho právě koupila, případně se k tomu chystáte, dobře zvažte, jaké povinné ručení bude pro vás nejvýhodnější. Bohužel ženy řidičky už nemají žádné výhody, jak tomu bylo v minulosti, ale i tak se nabídky českých pojišťove


Pokud jste vlastníkem automobilu nebo jste si ho právě koupila, případně se k tomu chystáte, dobře zvažte, jaké povinné ručení bude pro vás nejvýhodnější. Bohužel ženy řidičky už nemají žádné výhody, jak tomu bylo v minulosti, ale i tak se nabídky českých pojišťoven liší a je dobré si jejich ceny srovnat a ověřit si, co všechno pojištění obsahuje.

povinne ruceni PR 158534502

Jak tedy zjistit, které pojištění je to pravé?

Máte na výběr několik možností, jak se k informacím dostat. Osobní návštěvu všech poboček asi vynecháme. Lepší bude, když si tam buď zavoláte, nebo jim pošlete email, ve kterém uvedete veškeré parametry o vozu včetně objemu motoru a stáří vozu, které najdete v technickém průkaze a pak také o sobě, kolikátý je to váš vůz, jak dlouho řídíte, jak jste stará atd. Další možností je najít si na internetu stránky www.srovnejto.cz, kde opět zadáte všechny požadované parametry a systém vám sám vygeneruje tu nejlepší nabídku a samozřejmě vám ukáže seznam i těch ostatních. Vy se pak s pojišťovnou, kterou si vyberete, můžete spojit a ještě s nimi pohovořit například o možnostech přizpůsobení a zvýhodnění některých položek nejlevnějšího povinného ručení. Pak si projděte všechny nabídky pojišťoven a vyberte si tu, která vám ušije pojištění na míru. Pozorně si ale přečtěte podmínky, abyste nepřišli o nějakou službu. Pokud totiž například jezdíte často do zahraničí, bude vám sedět jiný typ pojištění než lidem, co jezdí jenom po okrese. Ze zákona musí mít každý vůz povinné ručení. Havarijní pojištění povinné není, ale určitě se vám vyplatí. Kombinaci pojištění nabízí většina tuzemských pojišťoven. Povinným ručením pojistíte škodu, která byla způsobena provozem vašeho vozidla, ale nikoliv na vašem vozidle, k tomu slouží „havarijko“. Pojištění kontroluje Česká kancelář pojišťoven. Měsíc nepojištěného vozu může vyjít cca na 1500 Kč. Dokladem řádného pojištění je zelená karta, takže ji mějte stále u sebe.