Stěhování a jak neztratit nervy

Stěhování a jak neztratit nervy

Čeká vás v blízké době stěhování? Pak je dobré se na to pořádně připravit, protože jinak vám může způsobit pořádnou vrásku na čele. Přinášíme vám několik tipů, které vám mohou pomoci vyhnout se stěhovacímu stresu. 


 

Vyhraňte si více času

Uspěchané stěhování je to nejhorší, čeho se můžete dopustit. Začněte s přebíráním věcí a balením krabic dostatečně brzy, abyste každý den mohla udělat kus práce, ale zároveň se příliš nevyčerpávala. Můžete si také rozdělit čas a  vytvořit si tak harmonogram stěhování.

Mějte přehled

Označujte si krabice s věcmi – obyčejný papír, na kterém bude napsané, co všechno ona přepravka obsahuje, vám ušetří spoustu práce a času při vybalování. Můžete si také věci rozdělit podle využití, nejdříve zabalte dekorace a „nepotřebné“ drobnosti, až nakonec věci, které budete po přestěhování potřebovat ihned (oblečení, hygienické potřeby…). Vždy ale pamatujte na váhu jednotlivé krabice či balíku – přece jen to budete muset přenášet, tak ušetřete svá záda nepříjemné bolesti.

Ušetřete

Najímání stěhovacích agentur se může hodně prodražit – záleží hlavně na tom, jak daleko se stěhujete a jak mnoho máte věcí. Proto se doporučuje udělat před stěhováním velký úklid a vyhodit toho co nejvíce – zbavíte se věcí, které jen zabírají místo a budete mít i záminku koupit si něco hezkého do nového bydlení.
Se stěhováním vám také mohou pomoci přátelé, když připojíte vozíky k autům, snadno na několikrát přestěhujete celý byt a neutratíte za to celé jmění. Hodně štěstí a nervů do stěhování!

 

 

 

Text: Natalie K.