Beauty tip: Vyzrajte na nedokonalosti pleti

Beauty tip: Vyzrajte na nedokonalosti pleti

Tu pupínek, támhle stroupek anebo třeba šupinatá víčka? Každá z nás má nějakého toho svého „kostlivce ve skříni“ – tedy vlastně na obličeji. Naštěstí víme, jak si s těmito žáškodníky lehce poradit. 


Ať už za to může genetika, ne úplně vzorový životní styl anebo třeba jen nevhodná strava, vždycky se najde něco, co způsobí, že v předvečer veledůležitého rande, party či jiné události, která si žádá dokonalou tvář se před zrcadlem začnete proklínat a hanět.

Vyzdvihněte klady

Neklesejte na mysli, raději vyzdvihněte vaše klady ať už jsou to vlasy,  pěstěné nehty, dlouhé nohy nebo krásné oči. Vždy se snažte přitáhnout pozornost k tomu, co je na vás nejhezčí.

 

Velký nos nebo naopak vystouplá brada?

I to je problém, který snadno vyřešíte, a to pomocí jemného stínování. Hlavně pozor, ať nevypadáte jako legendární Marfuša. Ideální je kombinace vašeho obvyklého make upu či podkladového tónovacího krému, běžného pudru, tělových stínů, bronzeru a tvářenky. Kdykoliv však nanášíte na tvář stíny, zdravíčka a pudry, dbejte na to, abyste jejich aplikaci uskutečnili výhradně na denním světle. Předejte tak tomu, že až vyjdete ven, budete jako členka průvodu karnevalových masek.

REDAKČNÍ TIP: SynCare SOFT Touch je luxusní krycí voděodolný make-up 

Cena: 30 ml za 384Kč. Dostanete v kosmetických salonech a v lékárnách.

 

Malé rty

Rozhodně nevyřeší to, že si je nad jejich přirozenou linkou obtáhnete nějakou tmavou konturou. Konturovací tužky a gely patří do rukou profesionálů, jelikož jejich neodborné použití zpravidla končí naprostou katastrofou. Raději vsaďte na menthol, tekutý kolagen nebo jednoduše chilli papričky – stačí rtíky jemně potřít a hned máte objem jako Angelina Jolie. Vybledlé rty snadno vyřeší použití jakékoliv tmavé hydratační rtěnky nebo barevného lesku. Aplikujte pořádnou vrstvu na své rtíky a pokračujte v líčení ostatních partií obličeje. Těsně před odchodem pak jakoby rty skousněte několikrát papírový ubrousek a klepáním otřete barvu ze rtů. Ta se vám mezi tím vsákla do kůže a nepatrné kousky se usadily i v jemných drážkách rtů, takže vypadají zdravější a krásnější. Pro lepší péči a pocit můžete přetřít obyčejným jelením lojem.

Oči

Hluboko posazené oči namalujte velmi světlými odstíny. Nadočnicový oblouk při tom nezesvětlujte, raději jej nechte matný a tělové barvy. Menší oči rozjasní bílá nebo béžová linka uvnitř řas. Pomocí tří odstínů můžete také opticky zmenšit velká víčka, přičemž vedle linie řas naneste nejtmavší z nich. Žilky v okolí očí krásně zakryje obyčejný hydratační samoopalovací krém, který pečlivě rozmažte po celé ploše obličeje až na krk a do ztracena. Nemusíte si nanášet mega vrstvu – spíš to má suplovat podkladový krém pod make up nebo pudr.

Krk

Použitím odvážných barev rtěnek a samotným líčením ve výrazných tmavých barvách s efektem kouřových očí dosáhnete intenzivní, zářivý vzhled, který je velmi výrazný a odvede pozornost od delšího či naopak krátkého krku.  

 

 

 

 

 

 

text: A.P.