Jak se připravit na dítě

Jak se připravit na dítě


Příchod dítěte na svět je doprovázen u obou rodičů radostí, netrpělivých očekáváním, ale taky nervozitou
a určitě v nějaké míře taky strachem.

Ideální tak je soustředit se na jednoduché a praktické úkony, které můžete obstarat a nemyslet tolik na to, jak bude probíhat porod, jestli bude všechno v pořádku a jestli to všechno zvládnete. Takže se připravte na nákup výbavy. S přicházejícím dítětem je potřeba počítat s nepříjemným navýšením rodinného rozpočtu, zejména té výdajové části. Už jen samotné přípravy, když dítě ani ještě není na světě vás budou stát malé jmění. Ten prcek vám to ale pak bohatě vynahradí.

 

Vybíráme kočárek

Zaměříme se nejdřív na to nejdůležitější a tím je kočárek. Nejspíš největší položka na seznamu, pokud nepočítáme výbavu dětského pokojíku nábytkem. Značkové kvalitní kočárky vybíráme vždycky ty kvalitní, nejlépe značkové, které mají dobrou pověst. Mají třeba už vaše kamarádky doma malého cvrčka? Zkuste se jich poptat na reference, které kočárky by doporučily nebo které naopak nikoli. Je ale nutno říct, že ze značek se nejvíc pořizují kočárky Tako různých typů, protože hodně dominují trhu. Jejich předností je variabilnost, protože se prodávají v mnoha provedeních, s příslušenstvím, jsou bytelné a měly by ledacos vydržet. Někdo se ale rozhodne pro jinou značku třeba kvůli rozměrům.

Popřemýšlejte třeba nad tím, jakého vzrůstu jste vy jako rodiče a očekávejte, že vaše dítě podědí zhruba vaši výšku. Velcí rodiče znamenají obvykle velké děti, a to už i v kojeneckém a batolecím věku, přičemž kočárek by měl dítěti vydržet třeba do dvou nebo tří let. Malé korby kočárků jsou pak zapovězené. Jen si zkuste vzpomenout, když jste si hrály s kočárky pro panenky a snažily jste se do něho nacpat velkou panu, to prostě nejde dohromady. Obrnit pak budete muset i svoje nervy, když se vašemu drobečkovi nebude chtít v kočárku pobývat, ale to už je jiná kapitola.    

My pro vás máme dokonalou soutěž o balíček BOX 4 BABIES, který obsahuje:

1x Nutrilon kojenecké mléko 3 Advanced
1x Pampers pats
1x Baby kousátko (0-12 měsíců)
1x Cvičný zubní kartáček
1x Měsíčková kojenecká koupel
1x Měsíčkový kojenecký olej
1x časopis pro děti
1x brožurka

 

Odpovězte na otázku:

 

 

 

 

 

Výherce: P. Kociánková