Protáhněte si tělo pomocí jógy

Protáhněte si tělo pomocí jógy

Jógy dnes existuje mnoho druhů. To hlavní, co však všechny tyto druhy spojuje je především fakt, že všechny hollywoodské celebrity po tomto meditačním cvičení naprosto šílí. A vědí proč.. Hvězdná smetánka z Hollywoodu totiž dobře ví, že sestavy jógy nejen dobíjejí


Jógy dnes existuje mnoho druhů. To hlavní, co však všechny tyto druhy spojuje je především fakt, že všechny hollywoodské celebrity po tomto meditačním cvičení naprosto šílí. A vědí proč..

joga 78629456

Hvězdná smetánka z Hollywoodu totiž dobře ví, že sestavy jógy nejen dobíjejí tělu baterky a dokonale jej protáhnou, ale také poskytují celkové uvolnění a především až zázračně spalují tuky.

Silová jóga

Ve starověké Indii se věřilo, že tělo je pouze prostředníkem duše a fyzická síla by tak měla vycházet z nitra, aby byl celek schopen pohybu. Právě proto americké hvězdy pravděpodobně ctí onu magickou formulku „silová jóga“.  Silová neboli Power jóga je favoritním cvičením například Gwyneth Paltrow, Michelle Pfeiffer, Jamie Lee Curtis, Meg Ryan nebo Al Pacina. Právě tyto celebrity se oddávají dechovým cvičením a stahování svalstva v různých krkolomných pozicích.joga 121202722 Je až neuvěřitelné jak prostými svalovými stahy dovede pomocí jógových pozic tělo ztratit přebytečné centimetry. A to dokonce i bez drastických diet ala Victoria Backham, které při józe nejsou potřeba. Jóga vlastně nevyžaduje ani sílu, ba ani zvlášť dobrou kondici. Začíná se zlehka, drobnými cviky a během týdne je z vás jogín. Podstatou power jógy je aktivizace všech svalů a tím i rychlejší látková přeměna – tedy rychlejší metabolismus.

Mudry jóga

To třeba taková Madonna, která miluje, když se může ve fitku sedřít k smrti, dává přednost meditačním seancím mudry jógy – čili prstovým cvikům. Protahováním prstů a částí paží a nohou se totiž stimulují jednotlivé nervové body a tak i oblasti mozku. To má za následek odstranění chronických bolestí a potíží. Populární zpěvák Sting zase holduje józe, aby zkrátka déle vydržel. Tvrdí, že díky jógové disciplíně, dokáže vydržet sexuální maraton o neuvěřitelné délce až 4 hodiny.  Tak co, nezkusíte to také? Text: Alice Procházková