Přivítejte jaro pořádným jarním úklidem

Přivítejte jaro pořádným jarním úklidem

Jaro je ročním obdobím ve znamení obnovy, očisty a rozjasnění po dlouhé a chladné zimě. Nadešel čas k výměně šatníku, způsobu líčení… a ano, také k jarnímu úklidu. Že se vám nechce, a vlastně ani nevíte jak na to? Třeba vás motivuje právě tento článek. Jak s


Jaro je ročním obdobím ve znamení obnovy, očisty a rozjasnění po dlouhé a chladné zimě. Nadešel čas k výměně šatníku, způsobu líčení… a ano, také k jarnímu úklidu. Že se vám nechce, a vlastně ani nevíte jak na to? Třeba vás motivuje právě tento článek.

dv1760016

Jak se k úklidu „dokopat“

Že pořádný úklid není zrovna neodolatelnou zábavou pro každého, o tom se nemusím ani zmiňovat. I přesto byste na den strávený vymetáním, vytíráním a třízením neměla myslet jako na nutné zlo. Pusťte si oblíbenou hudbu, nachystejte si dobré pití a do práce se dejte s představou, jak krásně bude vše vypadat, až to dokončíte. A co všechno by se do takového jarního úklidu mělo zahrnout?

Mytí oken

Na mytí oken si vyberte den, který nebude moc horký a slunečný, aby kapky na oknech rychle nezasychaly a nezanechávaly nepříjemné stopy.

Projděte zapadlé koutkyJarni uklid 3

Při běžném úklidu se na ně nenajde čas, a nebo jen tolik nebijí do očí - prach a špína se ale na nich hromadí stejně jako všude jinde. Projděte celý byt a vyčistěte okenní parapety, vršky skříní, podlahu pod nábytkem, věšáky, rámy od zrcadel a obrazů či dokonce zdi, aby byly jako nové.

Vyčištění koberců a nábytku

Pořádně vydrhnout koberce a čalouněný nábytek jako jsou pohovky a křesla je pro jarní úklid nezbytné. Může se vám zdát, že je všechno dokonale čisté, ale opak je pravdou – rozdíl po úklidu určitě poznáte. Pokud si nevěříte na použití speciálních přípravků, obraťte se na profesionální čistírny.

Jarni uklid 1Vyperte veškerý textil

Počínaje záclonami a polštářky konče, veškerý textil by se měl pořádně vyprat a vyčistit.

Zbavte se zbytečností

Důležitou částí jarního úklidu je také třízení nadbytečných věcí, které se povalují kolem. Rozdělte je třeba na hromádky „na charitu“, „vyhodit“, „prodat“, a věcí které si chcete nechat (mají pro vás hodnotu). I ty potom můžete dále organizovat a třídit do krabic a pořadačů.

Proveďte nutné opravy v domácnosti

Zdánlivě nepatrné drobnosti jako je viklající se polička nebo sedřený lak na stolku, i tohle by se mělo dát do pořádku. Přivítejte jaro s nadšením a dokonale upraveným příbytkem. Text: Natalie K. Foto: 123rf.com