Vyberte tu pravou barvu vlasů

Vyberte tu pravou barvu vlasů

Toužíte-li po změně, nejsnadnějším způsobem jak jí dosáhnout, je změnit účes. Při výběru barvy vlasů je to ale složitější, než jen sáhnout po oblíbeném odstínu. Musíte zvážit několik faktorů, které by měly ovlivnit váš výběr, aby byl výsledek co nejpovedenějš


Toužíte-li po změně, nejsnadnějším způsobem jak jí dosáhnout, je změnit účes. Při výběru barvy vlasů je to ale složitější, než jen sáhnout po oblíbeném odstínu. Musíte zvážit několik faktorů, které by měly ovlivnit váš výběr, aby byl výsledek co nejpovedenější.

vyberte si barvu vlasu 122792357

Odstín pleti

K různým odstínům pleti se hodí různé barvy a odstíny vlasů, je potřeba tomu věnovat dostatek pozornosti. -          Olivová (snědá) pleť: Máte-li krásnou snědou pleť, rozhodně sáhněte spíše po tmavých odstínech. Vyhněte se barvám, které jsou podobné vaší pleti či světlejší, může to působit nepřirozeně až nevkusně. -          Růžová pleť: Máte-li zářivou pleť jako princezny z pohádek, zbarvenou do růžova, vybírejte spíše neutrální tóny a přejděte odstíny rudé a zářivou blond zbarvenou do žluta. -          Průměrně světlá pleť: Máte-li pleť, na kterou používáte make-up v těch světlejších odstínech, máte v tomto ohledu štěstí – vám budou slušet téměř všechny barvy. -          Výrazně světlá pleť: Jste-li „bledule“ a make-up sháníte velmi obtížně, vyhněte se tmavým barvám, které by vaši bledost ještě zdůrazňovaly. Komplimentovat vašemu odstínu pleti bude zlatavá blond nebo světlá hnědá.

Barvy, které nosíteVyberte barvu vlasu 6

Často opomíjený krok při výběru barvy na vlasy je také malá exkurze do vašeho šatníku. Podívejte se, jaké barvy, vzory a druhy oblečení nosíte nejraději a které vám nejvíce sedí – nechcete přece své oblíbené kousky zahodit do kouta kvůli nové barvě vlasů. -          Teplé tóny (červená, zlatavě žlutá, oranžová, olivová): Slušet vám budou bezpochyby zářivé odstíny blond, středně tmavé hnědé, a nazrzlé blond. Vyhýbat se nemusíte ani tmavě hnědým a hnědo-černým odstínům. -          Chladné tóny (fialová, modrá, tyrkysová, šedá, zelená): Platinová blond, černá se švestkovým nádechem a neutrální hnědá, to jsou barvy pro vás. -          Smíšené barvy (světlé i tmavé, chladné i teplé): Nosíte-li tak nějak všechno, zkuste se zaměřit spíše na ostatní kritéria (pleť, oči…).

Vyberte barvu vlasu 2Poraďte se s odborníkem

Nejste si s výběrem tak úplně jistá? Poraďte se s někým, kdo se v tom skutečně vyzná. Každý kadeřník by měl umět určit barvu, která vám nejvíce sedne a spolu také můžete vybrat nejvhodnější druh či značku barvy.

Nebojte se experimentovatVyberte barvu vlasu 5

V módě jsou letos i různé melíry nebo styl „ombre“ – konečky ve světlejším odstínu nebo v úplně jiné barvě. Nebojte se veselých palet a přivítejte jaro s novým, slušivým účesem! Text: Natalie K,  Foto: 123rf.com