Trend jara a léta 2013: Levandulové mámení

Trend jara a léta 2013: Levandulové mámení

Odstíny levandulově fialové barvy jsou jedny z nejkrásnějších barev vůbec, a proto můžeme jásat, že také inspirovaly řadu módních návrhářů, kosmetických společností i interiérových designerů. Levandulová se pro nadcházející sezónu stala velkým trendem, tak se za tout


Odstíny levandulově fialové barvy jsou jedny z nejkrásnějších barev vůbec, a proto můžeme jásat, že také inspirovaly řadu módních návrhářů, kosmetických společností i interiérových designerů. Levandulová se pro nadcházející sezónu stala velkým trendem, tak se za touto voňavou květinkou podíváme a necháme se inspirovat.

Levandulove mameni - 148233821

Cestování za levandulí

Levandulová pole najdeme především v teplejších krajinách, proslavené pěstováním je třeba Španělsko, Chorvatsko nebo Francie. Odtud také pochází většina levandulových výrobků, včetně olejíčků (výborné na léčení poruchy spánku) a přírodní kosmetiky.

Levandulove mameni - 1

Kosmetika

Omamná vůně levandule si vede dobře nejen v oblasti parfumérií, ale také v kosmetice pečující o tělo. Výtažky z levandulového květu totiž pomáhají hydratovat a omlazovat pokožku, mají uvolňující účinek a pomáhají s revitalizací konečků vlasů.

Levandulove mameni - 2

Fialová barva si letos ale vede výborně i na policích dekorativní kosmetiky – od očních stínů a linek, přes tvářenky s levandulovým nádechem, až ke rtěnkám a lakům na nehty.

Oblečení

Pastelové i výraznější tóny levandulové barvy nebudou chybět v jarních a letních kolekcích. Nebojte se toho a osvěžte fialovou kabelkou jinak nudný černobílý outfit. V běžných obchodech s doplňky a bižuterií najdete jistě spoustu krásných náhrdelníků a prstýnků, šátků nebo třebaslunečních brýlí.

Levandulove mameni - 3

Interiéry

Co takhle oživit váš obývací pokoj a vymalovat jednu ze zdí tmavě fialovou barvou? Pak doplníte pokoj o několik zářivějších levandulových doplňků, příjemné osvětlení a máte o útulné a trendy bydlení postaráno. Alespoň to tak vidí přední bytoví designeři. Nechcete-li se pouštět do příliš velkých změn, úplně postačí nové závěsy, váza s levandulemi a pěkný obraz či plakát na stěnu.

Levandulove mameni - 8

Nechte se inspirovat v naší galerii a provoňte svoje jaro! Text: Natalie K. Foto: polyvore.com [clear] [gallery ids="10464,10463,10462,10461,10460,10459,10458,10457"]