Hormonální harmonie: Vsaďte na přírodní cestu bez hormonů

Hormonální harmonie: Vsaďte na přírodní cestu bez hormonů

Trápíte se tím, že vám opět nedorazila menstruace? Nevěště hlavu a nechejte se inspirovat dnešním článkem, kde si představíme přírodní alternativy ke sjednání hormonální nápravy. Zapomeňte na užívání hormonální antikoncepce a věnujte pozornost bylinkám, zdravému živ


Trápíte se tím, že vám opět nedorazila menstruace? Nevěště hlavu a nechejte se inspirovat dnešním článkem, kde si představíme přírodní alternativy ke sjednání hormonální nápravy. Zapomeňte na užívání hormonální antikoncepce a věnujte pozornost bylinkám, zdravému životnímu stylu a hormonální józe.

Hormonální harmonie 158891959

Čerstvé bylinky: Poklad vaší zahrádky

Svěřte se do rukou léčivých bylinek a pravidelně je užívejte. Nástup není zdaleka tak rychlý jako u léčiv s hormony, ale trpělivost se vám určitě vyplatí. Na jaké bylinky byste se měla orientovat?Hormonální harmonie 144721350 Spařte si lístky meduňky nebo šalvěje. Právě šalvěj umí vyvolat zpožděnou menstruaci. Báječným pomocníkem je také heřmánek, který připraví tělo na plánované těhotenství. Nejvíce ohlasů si však zasloužil kontryhel. Tiší menstruační bolest, upravuje menstruační cyklus a posilňuje dělohu a reprodukční orgány.

Omezte tuky a cukry

Vylepšete si jídelníček a zredukujte přítomnost tuků a cukrů. Na místo sladkostí si poručte ovocný salát nebo kouřící šálek čaje s lžičkou medu. Pamatujte také na to, že nadbytek kilogramů může hrát podstatnou roli, co se týče menstruační absence. Hormony vytvořené v těle se nerozpustí do krve, ale do tukových polštářků, kde svoji funkci zcela ztrácejí.

Hormonální harmonie 57440763Hormonální jóga

Přihlaste se na kurz v blízkosti vašeho bydliště a zaktivujte činnost ženských orgánu. Právě tato odnož jógy pomáhá regulovat hladinu hormonů a nejen to. Také vaše duše ožije pozitivní změnou. Již po 3 měsících pravidelného cvičení uvidíte výsledky. Text: Zelnitiusová Lenka