Nápady, které z lidí udělaly milionáře

Nápady, které z lidí udělaly milionáře

Prožíváte právě těžké období v pracovní oblasti, pochybujete o své kariéře a chcete změnit směr, nebo dokonce chcete udělat „díru do světa“ s vlastní firmou? Pak vás možná budou zajímat inspirující příběhy obyčejných lidí, kteří svoje ideje zrealizovali a stali se velmi úspěšnými!


 

Když pomineme proslavená jména v oblasti počítačových technologií a internetu, jako třeba Steve Jobs nebo Mark Zuckenberg, (či jména módních návrhářů, umělců a spisovatelů), na světě je spousta lidí, kteří s důvěrou sponzorů či dokonce na vlastní pěst dokázali vybudovat stabilní a výdělečné společnosti. Přinášíme vám krátké shrnutí informací o firmách třech obyčejných, a přitom výjimečných žen.

 

Lip-Stix Remix

Rýmující se název představuje firmu, na jejímž počátku stál nápad Američanky Jill Quillin, velké milovnice rtěnek, kterou podle vlastních slov trápilo, že jedna třetina celé rtěnkové tyčinky se skrývá v držáku a nedá se využít a také fakt, že na policích s make-upem nikdy nenašla perfektní požadovaný odstín. Proto přišla s formičkou a návodem, jak ze zbytků rtěnky vyrobit zcela novou pouze s pomocí mikrovlnné trouby a právě Lip-Stix Remixu. Pár let po zahájení výroby už má věrné zákaznice téměř všude ve světě a její firma má hodnotu desítek milionů dolarů.

napady

Onesole Shoes

Dominique McClain Barteet je dokonalým příkladem praktické a inovativní ženy. Do soutěžního pořadu Shark Tank (americká verze pořadu Den D) přišla získat investory pro svou už tehdy vcelku prosperující firmu, která se zaměřila na výrobu velmi pohodlných bot (ačkoli jsou na vysoké platformě), napady1které mají vyměňovací pásky a design – a to od běžných sandálků na každodenní nošení až k botám, za které se nemusíte stydět ani na večerní party. Každá „podrážka“ má k sobě na výběr pět různých připínacích vršků a za celý set zaplatíte výrazně méně, než za troje běžné boty.

 

Daisy Cakes

Na první pohled obyčejná hospodyně z jihu USA udělala ze své záliby v pečení pořádný byznys. Její neodolatelné dorty a dortíčky vlastní receptury jsou žádané na nejrůznější společenské, firemní i rodinné akce a v současnosti společnost Daisy Cakes zaměstnává 240 lidí a vydělá za měsíc kolem sta tisíc dolarů. Osm nejpopulárnějších příchutí zahrnuje čokoládový, mrkvový, červený, kokosový a vanilkový dort.

napady2

 

 

 

Text: Natalie K