Pikniková party

Pikniková party

Je léto – venku je krásné počasí, děti a studenti mají prázdniny a většina z nás i dovolenou. Je to tedy ideální čas pro pořádný piknik! Ať už na vesnici nebo v městském parku, dobrý piknik s rodinou, partnerem nebo přáteli bude jistě skvěle stráveným časem.


Než se však pustíte do zvaní a příprav, posaďte se a napište si, co všechno je potřeba mít a zařídit, protože zorganizovat dobrý piknik pro více osob, jakkoli jednoduché se to může zdát, bývá vcelku oříšek.

Jídlo

Mimo setkání a popovídání je jídlo na pikniku nejdůležitější, takže je dobré se na něj soustředit. Mezi typická pikniková jídla patří cokoli studeného, co není třeba ohřívat (saláty, například těstovinový či ovocný, toasty, sendviče, sladké zákusky, jednohubky, a podobně). Nebojte se ale experimentovat a vyzkoušet nové recepty, třeba ze speciálních piknikových kuchařek. S přípravou vám jistě rády pomůžou kamarádky nebo můžete zapojit i děti. Máte-li možnost s sebou vzít gril, lze piknik povýšit na barbecue party. Výborně vám pak mohou posloužit grily, které jsou přímo určené k přenášení a snadné manipulaci. Více se o nich dočtete třeba v tomto článku věnovanému nejlepším cestovním grilům.

Nápoje

Na pikniku, který trvá dvě a více hodin, by měla každá osoba mít okolo 1 litru pití. Vystavujeme se totiž horku
a slunci, což náš organismus vyčerpává, je proto dobré mít zásobu nápojů (nejlépe vody), abychom mohli dodržovat pitný režim.

Nádobí

Tahat s sebou spoustu nádob, talířků a hrnků v piknikovém koši je zbytečné, vezměte s sebou plastové talířky
a kelímky – ty nemusí být jen jednorázové, chcete-li, po důkladném omytí je můžete použít znovu, ušetříte
a budete chránit životní prostředí.

 

 

Prostírání

Na sezení s sebou sbalte pořádně velkou deku či dvě, ale je dobré mít s sebou ještě menší ubrus nebo podložku pod jídlo, z důvodu pravděpodobného zašpinění, rozsypání jídla nebo rozlití pití.

Dekorace

Je-li pikniková party pořádána k nějaké slavnostnější příležitosti (zásnubní večírek, důležité rande, oslava narozenin), není od věci místo konání trochu vyzdobit. Girlandy, žárovičky, polštářky nebo barevně sladěné nádobí bude působit skvěle!

Zábava

Na pikniku je vždycky spousta zábavy. Někdy ale může rozhovor váznout a proto by měl pořadatel mít schované ono „eso v rukávu“. Připravená společenská hra může prolomit ledy třeba ve společnosti, která se moc nezná.