Speciální letní lékárna

Speciální letní lékárna

Ani v létě se člověk nevyhne různým nepříjemnostem a problémům se zdravím. Významným
a velmi příjemným zdrojem vitamínů a dalších pro zdraví důležitých prvků jsou ovocné
a zeleninové šťávy. 


 

Nejlepší je začít i ukončit den zdravým koktejlem z ovocných a zeleninových šťáv. Takový fresh koktejl je přímo zázrak pro organismus. Příjemně vás nastartuje, postará se o peristaltiku střev a dodá svěžest vaší pleti.  

Pokud potřebujete posílit imunitní systém, spolehněte se na citrusy, sezóna je právě v rozpuku. Mnoho z nás je ale na takovou citrusovou bombu jednoduše alergických, proto si dopřejte maliny, borůvky, angrešt nebo višně - tato multivitamínová bomba je zárukou, že vás nenapadne bacil chřipky.

Dalším super posilovačem imunitního systému je červená řepa, mrkev a věřte nevěřte, zelí. Nejneobvyklejší jsou jablka a česnek plus lžička medu – navíc to není žádný driák. Studená černá káva s citronem a lžičkou brusinkového sirupu vás okamžitě vzpruží. Podobný účinek má i kofola smíchaná s rybízovou šťávou, citronem a ledem.

Se zácpou si poradí švestky (ne tekutéJ), fíky a ananas. Všechny v jednom poháru, ale také jako samostatné šťávy. Jako samostatná šťáva s podobným účinkem se podává špenátová dužina. Je třeba ji trochu osolit
a okořenit červeným pepřem. Osolená rajčatová šťáva je současně lékem i letní lahůdkou, dobře chlazená se dá popíjet celý den.


Kombinace grepu, celeru a cibule léčí nemocné hrdlo. Zelí, grep a ananas pomáhají při hubnutí. Meloun, borůvky, jablko a hruška pomáhají zvládat stres.

Melounová pročišťuje ledviny, posiluje srdce a pomáhá při řešení nadváhy.
Prostě pijme šťávičky, budou z nás kočičky :)  

Zdraví je nadosah, milé dámy, a s ním jde ruku v ruce i krása.

 

 

 

 

Text: Alice Procházková