Jak maminka, tak i dcerka

Jak maminka, tak i dcerka

Jako malé jsme moc rády, ať už tajně nebo pod dozorem, navštěvovaly šatník našich maminek a oblékaly šaty, které nám byly třikrát větší. Později pak některé z nás lovily v matčině šatníku kousky, které se nedostávaly ve vlastní skříni. Styl dcer se celá desetiletí


Jako malé jsme moc rády, ať už tajně nebo pod dozorem, navštěvovaly šatník našich maminek a oblékaly šaty, které nám byly třikrát větší. Později pak některé z nás lovily v matčině šatníku kousky, které se nedostávaly ve vlastní skříni. Styl dcer se celá desetiletí inspiruje ve stylu matek a naopak.

Jako maminka, tak i dcerka - 2

Připravili jsme pro vás několik návrhů, jak se inspirovat a sladit šatníky vás a vaší malé dcerky. Připomínáme jen, že sladit nemusí znamenat vytvořit dva zcela identické oblečky, stačí použít třeba podobné barvy a potisky. Nesnažte se dítě oblékat jako malého dospělého, doba, kdy to vaše dcerka bude sama chtít, přijde dříve, než čekáte.

Jako maminka, tak i dcerka - 4

Univerzální kousky

Móda pro děti a móda pro dospělé se v mnohém pochopitelně liší, přesto jsou však kousky, které naleznete v obou odděleních obchodů. Mezi ně patří  basics (obyčejné, jednobarevné kousky klasických střihů), košile (kostkované, nebo aktuálně módní džínové), krajkované šatičky, plisované sukně, potištěné kalhoty a mnohé další.

Jako maminka, tak i dcerka - 1

Preppy styl do práce a školy

Oxfordky, plisované sukně, punčocháče a sako nebo propínací svetr. Jeden z hlavních módních trendů v módě pro dospělé je inspirován klasickým outfitem (uniformou) do britských školních lavic. Podívejte se, jak jsme stejné nebo podobné kousky obměnily pro předškolní princeznu, starší školačku a jejich maminku.

Jako maminka, tak i dcerka - 3

Na procházku do parku i do města

Pohodlné džíny s potiskem, bílá košile, sáčko a zavazovací boty – to zní jako perfektní outfit na podzimní procházku městem nebo třeba i do parku.

Jako maminka, tak i dcerka - 5

Bohémské odpoledne

Jste velkou milovnicí etno vzorů a maxišatů? I ty jsou dostupné v minivelikostech pro vaši ratolest. Stačí se podívat pořádně do obchodů s dětskými kolekcemi. Mnoho obchodů potom nabízí jak dětské oblečení, tak i to pro dospělé, například H&M, ZARA, United Colors of Benetton, C&A, Next, Reserved, Marks & Spencer. Text: Natalie K., Foto: weheartit, polyvore, dětské oblečení ZARA