Až 45 % žen od 15 do 45 let se zbavuje nežádoucích chloupků minimálně jednou za měsíc, 25 % jednou týdně a 10 % dokonce čtyřikrát týdně! Nejčastěji se holí břitvou „nasucho“, což ale většina z nich považuje za nejméně vhodné. Trendem se stává trvalá epilace. Vypl
Až 45 % žen od 15 do 45 let se zbavuje nežádoucích chloupků minimálně jednou za měsíc, 25 % jednou týdně a 10 % dokonce čtyřikrát týdně! Nejčastěji se holí břitvou „nasucho“, což ale většina z nich považuje za nejméně vhodné. Trendem se stává trvalá epilace. Vyplývá to z čerstvého průzkumu, který provedla britská organizace Zdraví žen. Jak jsou na tom Češky?
„České ženy jsou na tom podobně jako Britky: nejčastěji rovněž používají holítko a pěnu, v letních měsících si zejména ty mladší vyholují třísla a podpaží každý druhý den, končetiny pak jednou za týden. S takovou častou námahou však rozhodně nejsou spokojené. Bolestivé zbavování se chloupků epilačním přístrojem je stále méně oblíbené a nahrazuje je častěji metoda vosku, která si však vyžaduje zase více času, obojí je pak notně bolestivé,“ říká Irena Kazdová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou.
Bez chloupků do léta (a navždy)
Společným pro všechny ženy, které se s nastupujícím podzimem začnou zahalovat, však je, že o sebe začnou méně dbát, zejména pak o holení. Přitom právě nyní, na podzim, je ideální čas začít s trvalou epilací, která je ve světě velmi oblíbená a objevují ji už i české ženy.
„Prošli jsme si už spoustou epilačních metod a nejlepší zkušenost máme s procedurou pomocí lékařského přístroje Spa-SHR, který funguje na technologii pulsního světla,“ doporučuje Irena Kazdová.
A jak to funguje? Nejprve vyplníte souhlas s vyšetřením (neměla byste být těhotná, mít na místě epilace tetování, herpes apod.), pak vám odbornice prohlédne strukturu chloupků, pokud nejsou dokonale (hodinu před zákrokem) oholeny, jednorázovým strojkem vás jich zbaví. Následně zakreslí fixem plochu, na níž vás bude ochlupení zbavovat a na tu nanese chladící gel. Pak vám i sobě nasadí speciální brýle, vy zavřete oči a proces může začít.
Hlavice přístroje, kterou odbornice plynule přejíždí po epilovaném místě, umožňuje dodat do chloupků více energie a efektivněji je odstranit, a to zcela bezbolestně. Na rozdíl od podobných dřívějších přístrojů, má tento totiž kontaktní chlazení pokožky. Zákrok je neinvazivní a po ošetření tak není třeba žádná rekonvalescence.
Zejména to, že celá procedura vůbec nebolí, oceňuje i řada žen, které ji už vyzkoušely. „Nechala jsem si trvale epilovat podpaží a třísla. Poprvé jsem se trochu bála, protože jsem měla špatnou zkušenost s laserovou epilací, ta prostě bolela. Tady jsem ale necítila nic, jen lehké příjemné hřání u čtvrtého, posledního, zákroku,“ potvrzuje Alena Kalinová z Prahy.
Trvale se zbavit ochlupení chtějí i muži
Oblast nad horním rtem a podpaží tak zabere pouze několik minut, nohy mohou vyžadovat až hodinu. A s čím přicházejí lidé nejčastěji? „Ženy se chtějí trvale zbavit nežádoucího ochlupení v oblasti obličeje, zejména v oblasti horního rtu a brady, třísel, podpaží, předloktí a nohou. Trendem je rovněž tzv. Brazílie, nebo-li celková epilace přirození. Ale chodí k nám rovněž muži – nejčastěji s požadavky na epilaci krku, ramen, hrudníku a zad,“ upřesňuje Irena Kazdová.
Tím však celý proces nekončí – abyste se chloupků zbavili, musíte proceduru absolvovat čtyřikrát až šestkrát podle jejich hustoty a síly. V praxi to funguje tak, že chloupky mají svá klidová a růstová stádia, při jednom ošetření přístrojem Spa-SHR jsou tak zasaženy folikuly zhruba jedné třetiny chloupků. Ideální proto je vše opakovat po 6 týdnech, u obličeje po měsíci. Pak chloupky samy vypadnou a už znovu nenarostou. Ať tedy na podzim či v zimě začnete kdykoliv, do léta budete mít hebkou kůži, a to natrvalo.
Víte, že…
- Intimních partie bez chloupků byly nezbytnou záležitostí pro ženy již ve starověkém Egyptě.
- Holení podpaží odstartovala v roce
1915 firma Wilkinson, která svou kampaň tehdy zacílila na větší osobní hygienu.
- Podle průzkumu britské organizace Zdraví žen se ochlupení pravidelně zbavuje až 80 % žen a průměrná žena tímto procesem stráví minimálně 4 měsíce svého života.
Vše o holení
V podstatě jsou tři formy:
1. Depilace, kterou se odstraní jen viditelné části chloupků a je tedy velmi krátkodobá.
2. Epilace, jíž se ničí chloupky i s kořínky a má proto dlouhodobější efekt.
3. Trvalá epilace, která efektně ničí folikuly chloupků a vymýtí je natrvalo.
Výhody a nevýhody nejčastějších forem zbavování se chloupků:
Holení břitvou: Výhodou je jednoduchost a rychlost, hotovo máte za pár minut. Nevýhodou, zejména pokud se holíte tzv. nasucho, však je možnost
krvácení, podráždění, zarudnutí, svědění a nutnost celý proces opakovat za několik málo dní, ne-li hned den druhý.
Epilace strojkem: Výhodou je, že chloupky vám dorostou až za cca 3 týdny, nevýhodou je bolestivost, zčervenání místa a většinou nepodchycení vytrhání všech chloupků.
Epilace voskem: Výhodou je, že chloupky vám takto dorostou až za 3či 4 týdny. Nevýhodou je poměrně velká bolestivost, zejména v intimních partiích a také zčervenání místa.
Epilace přístroji v kosmetických salonech: V současné době je nejefektivnější AFT
TM technologie pracující s vlnovou délkou, která je nejefektivnější ze všech vlnových délek používaných pro trvalou depilaci. Paprsek proniká bezbolestně do kůže a zničí folikulu chloupku, natrvalo. Výhodou je bezbolestnost a rychlost, nevýhodou se může zdát cena, ovšem v porovnání s celoživotním nákupem strojků či vosků, to není zase až tak špatné.
Komentáře (0)
Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)