Rozlučka se svobodou

Rozlučka se svobodou

Předsvatební párty, nebo rozlučka se svobodou – doslovně loučení se svobodou, patří k nejstarším svatebním zvykům. Dříve bylo zvykem párty pořádat předvečer svatby. Se svobodou se dříve také loučili spíše jenom muži, dnes je už běžné, že rozlučku pořádají také


Předsvatební párty, nebo rozlučka se svobodou – doslovně loučení se svobodou, patří k nejstarším svatebním zvykům. Dříve bylo zvykem párty pořádat předvečer svatby. Se svobodou se dříve také loučili spíše jenom muži, dnes je už běžné, že rozlučku pořádají také i ženy. 

rozlučka 82663378

Pánská rozlučka se svobodou

Každému se jistě vybaví pořádná pánská jízda, plná alkoholu a spoře oděných slečen. Většina rozluček tímto způsobem také jistě probíhá. Ženich společně se svými kamarády vyráží do baru, strip klubu, nebo vyrazí na chatu uprostřed lesů, kde mohou nerušeně popíjet. Taková rozlučka má své kouzlo, je to naposledy, co si může ženich takto užít. Příště už bude potřebovat "souhlas manželky".

rozlučka 174321045

TIP – Pokud si chcete rozlučku zpestřit, můžete vyrazit například na painball, do pivovaru, nebo přímo do pivních lázní. Vyrazit můžete i na několikadenní jízdu na raftech, nebo pro odvážnější třeba do Las Vegas. Inspirovat se můžete například filmem - Pařba v Las vegas.

Dámská rozlučka se svobodou

Při dámské rozlučce se svobodou se fantazii meze nekladou. Je na nevěstě, zda raději vyrazí se svými kamarádkami do víru velkoměsta, nebo bude spíš v soukromí domova. Tzv. pyžamová párty je velice příjemná. Pusťte si Vaši oblíbenou hudbu, zapalte svíčky, popíjejte vínko, pozvěte si masérku, nebo kosmetičku, nechte se hýčkat a těšte se na Váš velký den D.

rozlučka 75165000

Společná předsvatební párty

Pokud mají snoubenci společné přátele, rozlučka se často pořádá společně. Pozvěte všechny Vaše známé například na chalupu, objednejte si dýdžeje a užívejte si společné loučení. Společná předsvatební párty je totiž jiného rázu, než dámská, nebo pánská. Jistě si společně moc "nezařádíte". Má to ale své kouzlo a v poslední době je velmi oblíbená, neboť si užijete párty společně se svým nastávajícím. Text: Mgr. Lucie Bönischová