Drahé kameny pro vaše zdraví

Drahé kameny pro vaše zdraví

Drahé kameny jsou s lidmi od nepaměti. Mnozí do dnes věří v jejich nadpozemskou moc, čarovnou sílu i v to, že mají schopnost uzdravit i ovlivnit životní štěstí. Patříte i vy mezi nadšence drahých kamenů? Jak si vybrat kámen? Zapomeňte na astrologická znamení či dlou


Drahé kameny jsou s lidmi od nepaměti. Mnozí do dnes věří v jejich nadpozemskou moc, čarovnou sílu i v to, že mají schopnost uzdravit i ovlivnit životní štěstí. Patříte i vy mezi nadšence drahých kamenů?

kameny 78157412

Jak si vybrat kámen?

Zapomeňte na astrologická znamení či dlouhé pročítání jednotlivých kamenů a jejich vlivů na vaše tělo, energie či štěstí. Vyberte si kámen podle vlastní intuice. Pocit, který vás navede k tomu pravému je absolutně správný. Zrovna ten vám přinese to, co vám schází a co potřebujete. Jestliže chcete nechat kámen působit intenzivně a dopomoct díky němu například vlastnímu zdraví, pak jej noste u sebe, co nejblíže k tělu. Ideálně ho několikrát za den chyťte do ruky a vnímejte jeho energii.

Pravidelně nabíjejte své kamenykameny 180081469

Aby svou energii mohly dodávat opakovaně, musíte jim dopřát potřebný odpočinek. Propláchněte je pod proudem studené vody a nechejte je nabít na sluníčku nebo na měsíčním světle, podle toho, co který potřebuje. Kameny, které darujete z lásky a přátelství, mají ještě silnější energii a jejich účinky jsou tak umocněny. Například při procházce na pláži narazíte na kámen zrovna ve chvíli, kdy myslíte na blízkou osobu. Rozhodně neváhejte a kámen své mamince, tchánovi či kamarádce přivezte.

Výčet některých kamenů

Křišťál – o něm jste jistě slyšeli všichni. Co se týče energie a moci, je nejsilnější. Pomůže vám přiblížit veškeré pozitivní energie, odstraní bolesti, migrény, má blahodárný vliv na krevní oběh a mnohé další. Tygří oko – krásně zbarvený kámen do žlutohněda, vám může přinést více peněz. Noste jej v peněžence a těšte se z jeho společnosti. Kámen svého majitele činí sebevědomým a otevřeným. Rovněž učí být tolerantním a klidným člověkem. Jantar – ten vám pro změnu přinese přátelství, lásku, krásu, sílu i štěstí. Jantar rovněž ovlivňuje vaší energii, ale také sexualitu. Jaspis – pomáhá proti nočním můrám, k léčbě močových cest i gynekologických obtíží. Tento kámen nás vede ke skromnosti a dobré vůli. Onyx – dodává sílu a odráží neférové jednání. Podporuje zdravou sebedůvěru a napomáhá při pracovních jednání. Mějte ho u sebe jako talisman. Kamenů je nespočet a jejich výčet „schopností“ by byl skutečně dlouhý. Hledat kameny můžete podle citu, jak se vám samotným líbí nebo již podle zmíněného astrologického znamená. Každé má své předurčené kameny a usnadní vám tak případné starosti s výběrem. Text: Jana Čechová, Foto: aljazeera.com, magickkitchen.tumblr.com, gemstonesadvisor.com [gallery ids="17356,17357,17355,17353,17354,17352,17351,17350"]