Novozélanďanka, která ovládla svět – Lorde

Novozélanďanka, která ovládla svět – Lorde

Mladá, originální, krásná a úspěšná. Tak by se dala několika málo slovy popsat teprve sedmnáctiletá zpěvačka Lorde, která minulý rok díky své desce Pure Heroine, a zejména pak singlu Royals, ovládla hitparády po celém světě a za několik krátkých měsíců získala miliony nadšených fanoušků.


A Lorde oslnila nejen fanoušky (a to všech generací), ale také hudební kritiku. Na letošním předávání prestižních hudebních cen Grammy získala hned dvě gramofonové sošky a slovy chvály nikdo nešetřil. A co je na ní vlastně tak zajímavého? Lorde je všechno, jen ne tuctová teen hvězdička. Na svůj věk má neuvěřitelný nadhled, velký talent pro psaní jednoduchých, chytlavých, a přitom smysluplných písní, v jejichž textech vyjadřuje pocity sebe a mnohých mladých lidí v tomto světě, a žánrově se dá zařadit spíše k alternativnímu popu.

 

Něco málo o Lorde

Ella Marija Lani Yelich-O'Connor, jak se Lorde jmenuje v civilu, se narodila na Novém Zélandu, kde také navštěvovala školu a kde ve třinácti letech podepsala smlouvu s nahrávací společností Universal.  Jako malá hodně četla a navštěvovala různé umělecky zaměřené kroužky, ve dvanácti se pak zaměřila zejména na zpěv. Už tehdy měla hluboký, mírně chraplavý a hlavně procítěný hlas, který se v kombinaci s obrovským textařským nadáním a neotřelou hudbou ukázal jako to pravé ořechové. V roce 2012 vydala EP s názvem The Love Club, a o rok později pak světlo světa spatřilo album Pure Heroine, které jí zajistilo raketový vzestup mezi hudební špičky.

 

Hudba

Ukázku z její tvorby si můžete poslechnout ZDE

 

Styl

Lorde je výrazná také ve svém osobitém přístupu k oblékání. Ten se neřídí konvencemi a trendy, spíše osobním cítěním a stylem, za což ji kritika zčásti chválí a oceňuje, a zčásti zavrhuje. Neodmyslitelně k ní patří samozřejmě objemné kudrnaté vlasy a výrazné linky na očích nebo účesy zaplétané do různých copánků a nude styl make-upu

 

 

ext: Natalie K