Návod, jak přežít horké dny

Návod, jak přežít horké dny

Teploty stoupají strmě vzhůru a vy cítíte, že je to na vás více než dost? 


Přinášíme báječné tipy, díky kterým zvládnete letní pařáky o poznání lépe. Mrkněte na naše tipy a spolkněte nadávky, jež jsou směřované na teplotní výkyvy počasí!

Větrejte ráno a večer

Myslíte, že když necháte otevřená okna dokořán, že vám bude v místnosti lépe? Pravý opak je pravdou. Do místnosti vtrhne horký vzduch a vy  budete mít pocit, že nemáte před teplem, kam uniknout. Větrejte přes celou noc až do rána, po té okna zavřete, stáhněte žaluzie nebo rolety a užívejte si stínu.

Domácí limonády aneb pitný režimV horkých letních

V horkých letních dnech je více než nutné pořádně pít, poměrně dost závlahy naše tělo vypotí, tudíž sebe i svoji rodinu zásobujte dostatkem tekutin. Vsaďte na domácí ledové čaje, bezinkovou limonádu nebo vodu s kapkou pomerančové nebo citrónové šťávy. Teď je ten nejlepší čas pustit se do přípravy domácí zmrzliny, protože ta kupovaná svým složením opravdu nestojí za nic. Využijte jahody, třešně, nebo si vyčkejte na maliny.

Omezte pobyt na slunci

V žádném případě se v tyto horké dny neopalujte během pravého poledne, slunce je obzvlášťe silné a paprsky opravdu agresivní. Jeho intenzita se postupně snižuje během páté až šesté hodiny. Pokud plánujete jít na zahradu, vyrazte až k večeru. Totéž platí i o grilování a jiných akcích. Přes horké odpoledne byste si zahradní slavnost moc neužili.

Pozor na klimatizaci

Říkáte si, že nejlépe je vám v autě? Je fajn, že máte možnost zapnout si klimatizaci a nechat se zchladit, ale rapidní teplotní rozdíly by vám mohly spíše uškodit . Teplotu snižte maximálně o pět stupínků, než je ve skutečnosti venku. Váš organismus bude jinak ve stresu neustálým střídáním teplotních rozdílů.

 

 

 

 

 

Text: Lenka Zelnitiusová  
Foto: Pixabay.com