Vůně italské kuchyně u vás doma: Tyto bylinky musíte vyzkoušet

Vůně italské kuchyně u vás doma: Tyto bylinky musíte vyzkoušet

Před několika dny jste se vrátila z dovolené a už teď vám chybí ty fantastické pokrmy, jejich vůně a chuť? Přinášíme vám hrstku skvělých nápadů, díky kterým vaše pokrmy ožijí jižanským duchem a vaše smysly si budou připadat jako na dovolené, i když budete doma. 


 Zařaďte do vašeho kuchařského arzenálu tyto bylinky a nejen vaše zdraví vám poděkuje. 

 

Milujete pizzu? Tak pak si zamilujete bazalku!

V jižních státech ji s oblibou přidávají do rajčatového pomodora na křupavou pizzu, ale i do jiných lákavě vonících pokrmů. Bazalka je královnou středozemní kuchyně, protože dodá nezaměnitelnou chuť, ale i vůni daným specialitám. Upečte si domácí pizzu přesně podle italského receptu, zapomeňte na kečup a připravte si klasickou rajčatovou omáčku s lístky bazalky. Bazalku si vypěstujte doma a mějte ji vždy po ruce čerstvou. Pokud se vám přece jen na zahrádce rozrostla, neváhejte si ji usušit nebo ji šupněte do mrazáku. Bazalka si krásně rozumí s trávícím traktem a dokonale umí ztišit břichabol. Přitáhněte si její výhody, ale i vůni také do české kuchyně a vyhrávejte si s ní hned na několik způsobů. Hodí se do zeleninových salátů, na šunkové šneky z listového těsto, do slaných koláčů, ale i do sýrové směsi.

Oregano: Spolu s bazalkou tvoří nerozlučitelnou dvojici

Pro milovníky italské kuchyně je oregano naprosto nepostradatelnou bylinkou, která má své místo snad všude. Spolu s bazalkou dokonale vyšperkují chuť pizzy. Také lasagne, ravioly a jiné italské těstoviny jsou s touto bylinkou úzce spjaty a bez její vonné přítomnosti by výše uvedené pokrmy prostě nechutnaly tak skvostně. Naložte si sýr či olivy do oleje a přidejte dávku oregana! Vypěstujte si ji v květináči, nebo ji vymezte místečko ve vaší skalce, protože si ji jistě zamilujete. A pokud vás dostihne kašel, budete mít vystaráno, protože dobromysl vám bude dostatečným pomocníkem v boji proti nachlazení, kašli a rýmě.

 

 

Chutná vám italská kuchyně? 

Máte nějaký svůj oblíbený recept? Pošlete nám ho i s fotkou na mpo@mediaboard.cz