Domácí pleťové masky: Krása z náruče přírody

Domácí pleťové masky: Krása z náruče přírody

Myslíte si, že se neobejdete bez předražené kosmetiky, která mnohdy vůbec nefunguje, i když to výrobce deklaruje nejen v reklamě, ale především na obale? Zapomeňte na drahé kosmetické přípravky a svěřte se levným a kráse prospěšným maskám. Je to opravdu tak,ve všelijakýc


Myslíte si, že se neobejdete bez předražené kosmetiky, která mnohdy vůbec nefunguje, i když to výrobce deklaruje nejen v reklamě, ale především na obale? Zapomeňte na drahé kosmetické přípravky a svěřte se levným a kráse prospěšným maskám.

zena a maska 492263437Je to opravdu tak,ve všelijakých maskách jsou nejúčinnější přírodní látky a vitamíny, jež pocházejí z ovoce, zeleniny nebo jiných potravin. Tyto pleťové masky byste měli vyzkoušet! Před nanášením masky se pečlivě odličte, nánosy make-upu, líčidel a řasenky musí nekompromisně pryč. Jedině tak bude vaše pleť schopna vstřebat všechny živiny, vitamíny a minerály pro svoji potřebu. Poté neváhejte sáhnout po peelingu, který si můžete opět lehce a za pár korun připravit ze surovin, které máte ve spíži. Pečující masku si dopřejte alespoň jednou či dvakrát do měsíce, nejlépe ale jednou do týdne. Jedině tak uvidíte výsledky, na které netrpělivě čekáte.

Domácí peeling je účinný a levný

Smíchejte mletou kávu s medem a smetanovým jogurtem a krouživými pohyby se pomalu zbavte odumřelých buněk. Vaše pleť bude hladká, projasněná a následná maska padne na úrodnou půdu. V případě, že nemáte výše uvedené suroviny po ruce, smíchejte třtinový cukr (postačí i krystal) s vaším oblíbeným krémem a olivovým olejem. Některé ženy, které trápí mastná pleť, přimíchají cukr klidně i do sprchového gelu. Jednoduše se zbaví mastnoty a vyčistí póry na jeden zátah.

Na akné se vyzbrojte kvasnicovou maskou

Kostku kvasnic rozdrobte do misky, zakápněte ji šťávou z limetky a smíchejte v hustší kaši, která se bude jednoduše nanášet a nebude vám stékat z obličeje. Nechete působit, než maska uschne. Pak smyjte a obličej zvláčněte hydratačním sérem nebo lehkým fluidem.

Citrónem si denně čistěte pleťrs_vss - pece o plet 3

Mastná pleť má sklony k rozšířeným pórům a černým tečkám. Vyždímejte jeden citrón a šťávou si ráno a večer potírejte obličej. Póry by se měly zatáhnout a pleť bude dostatečně chráněna před nehezkým akné. Další výhodou je, že citron pozitivně působí na odstranění hnědých skvrn, kterých po letním opalování zase po dalším roce o něco přibilo.

V hlavní roli avokádo

Avokádo omyjte a dužinu vydlabejte do misky a přimíchejte pár lžic plnotučného jogurtu, nejlépe z domácího mléka. Vše smíchejte a nanášejte na pleť. Avokádo má uklidňující účinky, pomáhá hojit ranky po akné a regeneruje kožní buňky.

Hutná maska z tvarohu, medu a pomerančové šťávy

Plnotučný tvaroh, trochu medu a čerstvě vymačkanou šťávu z pomeranče dejte do misky a přidávejte ji podle potřeby tak, aby vznikla hmota, jež bude držet na obličeji. Pokud stéká nebo odpadává je to špatně. Pak je nutné přidat tvaroh na zahuštění nebo kapku šťávy na její zředění.

Pečujeme o rtíky medem

Rty přejeďte mokrým zubním kartáčkem a poté je potřete medem. Med vyživuje, ale také skvěle dezinfikuje. Rty budou heboučké a žádné praskání je již neohrozí. Také vaše rtěnka vám po této medové kúře mnohem déle vydrží, nebude se drolit a bude působit dokonale jako by ji nanesla profesionální vizážistka. Používáte domácí masky na pleť nebo si je raději kupujete? Dejte nám vědět váš názor a klidně připojte i oblíbený recept.