Podzimní splíny stranou!

Podzimní splíny stranou!


Počasí je nevlídné, dny se zkracují a výhled z okna vás naplňuje beznadějí a smutkem? Přinášíme fantasticky účinné nápady, které zneškodní depresi a napumpují vaše myšlení optimismem a především grandiózní porcí radosti. Neváhejte začít bojovat s depresí preventivně již nyní, i když prozatím nedorazila přímo do vašeho života.

Stop nudě, pusťte se do úklidu

Chvilka nudy člověku neprospívá, spíše ubližuje, proto zapomeňte na nic nedělání a pusťte se do činnosti. Na podzim se opravdu více než hodí udělat pořádek ve skříni, bez milosti rozstřiďte oblečení, které nenosíte a jen vám zabírá místo. Totéž platí i o zásuvkách, kde shromažďujete veškeré doklady, zaručáky nebo výpisy z banky. Ulehčíte si práci a vánoční úklid vám půjde hravě od ruky.

 

Zamilujte si pohyb

Ještě jste nepřišla na to, který sport bude ten pravý pro vás? Ze začátku hravě postačí, pokud se vydáte na procházku za město, nebo usednete na kolo a šlápnete do pedálů. Jedno je jisté, pohyb našemu zdraví,
ale i mysli prospívá. Odborníci také radí, aby lidé řešili problémy na procházce, tedy na neutrální půdě. Vězte, že tato rada má opravdu něco do sebe.

Tip: My v redakci jsme si oblíbily jógu, dokonale nás uklidní, báječně se u ní relaxuje a především nás nabijí pozitivní energií a dobrou náladou. Ženy, jež mají problémy s hormony nebo otěhotněním, mohou vyzkoušet jógu hormonální, jedná se o speciální odnož, jež se primárně zaměřuje na ženské potíže.

 

Vyzdobte si domov

Podzim umí být pořádně barevný, obklopte se veselými tóny přírody jako je zlatá, oranžová, bordó nebo terakotová. Nezapomeňte také na zajímavé podzimní dekorace a spolu s dětmi vytvořte zvířátka z kaštanů, nebo věnec na dveře ze šišek, větviček, listí a šípků. Mrkněte se na web a hledejte nápady, kde se dá.

Tip: I když vás americký svátek nebere, vydlabte si s rodinou dýni a večer ji oživte světlem svíčky.

 

Zabydlete se v kuchyni

Nemyslíme tím, abyste vyvářela náročná jídla, to vůbec ne. Ale podzimní období s sebou přináší skvělý čas na pečení mrkvových nebo dýňových koláčů. Co třeba se naučit oblíbené cupcaky a vyhrávat si s jejich ozdobou. Osvojíte si práci s fondánem a na Vánoce budete mít tip na vánoční cukroví.