Linda Vojtová: Musela jsem dospět ze dne na den

Linda Vojtová: Musela jsem dospět ze dne na den

Říkají jí Baby Gisele, protože je velmi podobná světové modelce Gisele Bündchen. Linda si však místo na výsluní sama zasloužila a rovněž se řadí mezi TOP modelky. Je úspěšná a žádaná mnoha značkami a návrháři. Přesto je stále skromná a konzervativní.   


Linda patří mezi modelky, které se hned na začátku kariéry uchytily v zahraničí a možná právě proto se o ní v Česku tolik nepíše. V patnácti letech vyhrála soutěž Elite Model Look a nedlouho po té si ji v Paříži všimli ti správní lidé. V New Yorku dnes žije více než deset let a změnu v tuto chvíli neplánuje. Jestliže urputně přemýšlíte, odkud tuto blondýnku znáte, pak vám jistě neunikla aktuální reklama značky Mattoni, vzývající ženskost a něžnost nade vše. Linda však spolupracovala i s mnoha zahraničními jmény, jako například s módními značkami Victoria´s Secret, Giorgio Armani, Diesel, Max Mara či Jimmy Choo.EmptyName 48 Domů se Linda vrací poměrně často a to především kvůli rodině. Podporuje svého dědečka Vadima Petrova, hudebního skladatele, se kterým momentálně chystají koncert na počest jeho nejznámějších skladeb. Linda si i přes svůj nabití program našla chvilku a zodpověděla Dokonalé ženě pár otázek.

Stala jste se TOP modelkou, naučila se žít za „Velkou louží“ a přesto je pro Vás důležitá rodina. Podporujete svého dědečka Vadima Petrova, jaký projekt vás teď čeká? S mámou právě připravujeme koncert s výběrem dědových nejznámějších skladeb. Neřekla bych, že dědu podporuju, spíše se podporujeme navzájem. Dlouho jsem přemýšlela, čemu bych se chtěla jednou věnovat. Když přišel nápad natočit nové CD s dědovou hudbou a následně projekt koncertu, uvědomila jsem si, že čeho jiného bych měla být součástí, než společného projektu se svou rodinou? Dědova hudba je krásná a za svůj úkol si beru, aby nikdy nezanikla a aby ji mohli lidé poznat na celém světě.

Vnímala jste jako dítě, že hudbu z Krkonošských pohádek složil právě váš dědeček? Vnímala, ale přišlo mi to normální. Když v něčem vyrůstáte, do jisté míry to berete jako samozřejmost. Až v dospělosti jsem si začala uvědomovat, jaké jsem měla díky hudbě krásné dětství. Mezi moje nejoblíbenější pohádky patřily mimo Krkonošských pohádek také Čarovné prstýnky, Hup a Hop, Krteček nebo vodník Česílko. Děda složil více, než 1300 hudebních titulů, takže jich je ještě mnoho, co neznám.

Která jeho skladba je vaše nejoblíbenější? Asi by bylo nemožné vybrat jedinou skladbu, ale mezi ty nejoblíbenější zcela určitě patří Nocturno in G, Tarantela nebo třeba hudba k filmu Causa Králík. Ten film miluji a věřím, že bez jeho hudby by nebyl tak oblíbený.

Tak jak podporujete vy svého dědečka, podporoval i on vás při cestě do světa modelingu či při plnění jiných snů? Jako každý prarodič, se o mě samozřejmě bál. Začátky modelingu nebyly vůbec lehké. Jen přelety mezi prací a školou byly velice namáhavé, a to nemluvím o jazykové bariéře, osobních vztazích, samotě apod. Musela jsem dospět ze dne na den a v tom jsem měla naprostou podporu rodiny.

Máte díky dědovi k hudbě blízko? Hrála jste někdy na nějaký nástroj? Hrát na klavír byla v naší rodině povinnost. Hrála jsem od svých 6 ti let až do 15 ti. S modelingem jsem bohužel hry na klavír nechala. Neměla jsem už dostatek času na cvičení a ve volném čase jsem se věnovala především škole. Dnes toho lituji, ale třeba se v budoucnu ke klavíru vrátím.

3generace 2013

Daří se vám i přes život v New Yorku udržovat vřelé rodinné vztahy? Jak často sem jezdíte? Rodina a české kořeny jsou pro mne na prvním místě, proto se snažím jezdit, jak často můžu. Letos, díky koncertu jezdím víc, než obvykle, skoro každý měsíc. V New Yorku mám zase rodinu mého snoubence.

Říkáte o sobě, že jste plachá, konzervativní. Nevylučuje se taková povaha s modelingem? To je pravda. V osobním životě si udržuji svoje soukromí, ale v práci jsem naopak velice otevřená. Modeling je kolektivní práce a modelka je hlavní součástí každého projektu. Takže plachost je na posledním místě.

Stala jste se tváří minerální vody Mattoni pro rok 2014. Není snad nikdo, kdo by si tuto reklamu nezapamatoval. Nedělalo vám problém, být před kamerou nahá, i když v reklamě není v podstatě nic vidět? Natáčení reklamy bylo úžasné. I když to v televizi vypadá, jako že jsem zcela nahá, tak jsem při natáčení nikdy nebyla. Sice jsme natáčeli 20 hodin denně, ale výsledek je myslím velmi povedený.

V modelingu se pohybujete již poměrně dlouho, je však něco, na co jste doposud nedosáhla? Zcela upřímně můžu říct, že v modelingu jsem toho dosáhla více, než v co jsem kdy doufala. Dneska jsem ráda za to, že stále pracuji na vysokém levelu. Jsem na příčce, na které se mám možnost udržet mnoho dalších let pokud budu chtít, a to mi vyhovuje. Miluju rodinný život a neustálé přelety a stresy jsem si už odžila za posledních 15 let.

Jako své velké hobby máte výrobu šperků. Kdy si od vás budeme moct něco koupit? Prozatím to zůstává jen u koníčku. Dnes se soustředím především na modeling a hudbu svého dědečka a na ostatní zájmy jako jsou šperky, mi nezbývá tolik času, kolik bych jim chtěla věnovat. Možná v budoucnu...

Jaké tři věci jsou pro vás v životě nejdůležitější? Rodina, přátelé, spiritualita.  

 

 

Text: Jana Čechová