Filmy o módě, které vás budou bavit

Filmy o módě, které vás budou bavit

Máte ráda módu a nevíte čím zabít dlouhý podzimní večer? Je to jasné, je čas na pořádný filmový maraton! Nachystali jsme pro vás několik tipů na různé filmy z různých období, žánrů i zemí – spojuje je ale prostředí i osobnosti módního světa. 


 

zena film moda 185598113

Ďábel nosí pradu (2006, USA)

Jednička mezi všemi filmy o módě. Hvězdné obsazení (oscarové A. Hathaway, E. Blunt a M. Streep), scénář na motivy bestselleru, který je inspirován skutečnými postavami a každodenním fungováním v redakci časopisu Vogue, skvělá zápletka, a hlavně hora značek a návrhářů! Tuhle romantickou komedii si hned zamilujete, jako spousta jiných žen (i mužů) po celém světe.filmy o mode dokonalazena -3 Máte-li tento film už shlédnutý, můžeme vám jako alternativu nabídnout trochu šílenější, ale tématicky podobnou americkou komedii Báječný svět shopaholiků (2009).

Životopisné filmy

Máte-li spíš náladu na něco trochu vážnějšího, a taky se chcete dozvědět něco nového, sáhněte po filmech, které líčí osudy slavných módních legend. Filmy o Coco Chanel (2009, Francie, v hlavní roli A. Tautou) nebo Yves Saint Laurentovi (2014, Francie) jsou natočené v artové formě, mají děj odvíjející se hlavně ze skutečných událostí a faktů a vyobrazují barvitý a neobyčejný život lidí, kteří změnili chod světa módy.

filmy o mode dokonalazena -4

V dokumentárním žánru vás může zaujmout také film The September Issue, ve kterém filmaři sledují na každém kroku tým nejproslulejšího časopisu o módě vůbec, Vogue, při přípravách výročního zářijového čísla.

Filmové klasiky

Horká čokoláda, zachumlání se v dece a film s Audrey Hepburn. To zní přece nádherně! Ať už si vyberete Snídani u Tiffanyho (1961) nebo jen o trochu méně známý snímek Funny Face (1957), příjemně strávený večer je zaručen!filmy o mode dokonalazena -2 filmy o mode dokonalazena - 1A ruku na srdce, kdo by neměl rád Pretty Woman (1990)! Ať už jste to viděla kolikrát chcete, stejně vás ten film vždycky stejně dojme a pobaví. Příjemnou zábavu přeje dokonalazena.cz!

 

Text: Natálie K, Foto: oficiální plakáty k filmům