Vánoční kilogramy: Jak si pochutnat bez následků?

Vánoční kilogramy: Jak si pochutnat bez následků?

Známe to všichni, přes svátky si dopřáváme dobroty v podobě vosích úlků, mlsáme perníčky, popíjíme šampus, cpeme se bramborovým salátem, křupavými kapřími řízky, krůtou nebo vypečenou husičkou a k tomu se na stole jako lákadlo náhle objeví chlebíčky! Myslíte si, že se tomuto musíte vyhnout, abyste si zachovala postavu modelky? Ale vůbec ne! Poradíme vám, jak hřešit s klidnou hlavou a hlavě s chutí.


Cukroví si dopřávejte nejvíce dopoledne

Samozřejmě je nám jasné, že k večerní pohádce se více než hodí cukrovíčko, chlebíčky nebo štola s mandlemi a kandovaným ovocem. Jenže to, co během dvouhodinové pohádky spořádáte, to vám už nikdo neodpáře a s těmito kaloriemi půjdete spát, což půjde automaticky do měkoučkých polštářků, které nevidí ráda každá z nás. Pokud však máte chuť na sladké, volte linecké nebo vanilkové rohlíčky, krémové kousky máčené v čokoládě s máslovým krémem jsou totiž naprostou kalorickou bombou. V případě, že si je prostě dáte, jděte se s pejskem nebo partnerem projít a podívat se na venkovní výzdobu ve vašem městě.

Každý večer se snažte chodit na rodinné procházky nebo si zajděte zabruslit na ledovou plochu. Bruslení je naprosto vánoční sport a uvidíte, že pokud na led vyrazíte všichni pospolu, budete se bavit jako už dlouho ne. Zahrajte si na honěnou spolu s dětmi a uvidíte, že usnete jako když vás do vody hodí. Nepodceňujte ani význam milování, ono i při vášnivém sexu spálíte hned několik kalorií a navíc si upevníte vztah. Tomu se prostě říká výhoda, která potěší na všech frontách.

 

Omezte barevné limonády

Pít se musí, ale určitě ne cukrem vyhnané, leč chutné blafy. Minerálka bez cukru, pozor si dejte i na umělá sladidla, se bude jevit jako ta nejlepší volba. Uvařte si také vánoční čaj a oslaďte ho za pomoci stévie. Navíc, pokud si namícháte domácí směs vánočního čaje, nezapomeňte na skořici, ta totiž redukuje kila a usnadňuje spalování.

 

 

Více se také dozvíte v naší sekci dokonalazena.cz/rubrika/zdravi , kde je spousta článků o hubnutí, zdraví a kráse.