Muž vs. žena! Dva pohledy na věc: Komunikace s bývalým partnerem!

Muž vs. žena! Dva pohledy na věc: Komunikace s bývalým partnerem!

Všichni to známe, jsme s jednou osobou několik dlouhých měsíců, či let a pak najednou přijde konec. Někdy jde lehko - zapomenout, ale někdy se nám všechny ty vzpomínky hází za hlavu obtížně. Jak se váš současný partner bude tvářit na to, když budete udržovat jakoukoliv formu komunikace s bývalým? Na to jsme se zeptali Markéty a Marka!


Markéta:

,,Abych byla úplně upřímná, v tomto ohledu používám dvojí metr. Možná se vám to bude zdát přízemní, či sobecké, ale je to tak. S Markem jsme spolu již nějakou dobu a sem tam mi za čas trvání našeho vztahu napsal můj bývalý - Robin. Jednalo se o nevinnou, spíše zdvořilostní konverzaci a já jsem v té chvíli byla i docela ráda, že jsme si mohli těch pár strohých vět vyměnit. Nic jsem v tom nehledala, ani se mi nezastesklo. Považovala jsem to za totéž, jako by se mi ozval nějaký spolužák ze základní školy. Markovi jsem samozřejmě nic netajila - proč taky. Jednoho dne ale přišla Markovi zpráva a na otázku, kdo mu píše mi odvětil, že jeho ex. V tu ránu se mi rozproudila krev v těle, zatmělo se mi před očima a byla jsem vzteky bez sebe, co si dovoluje mu psát.
A k mému zděšení si Marek dovolil jí i odpovědět. Takže abych to shrnula - mě moji bývalí partneři kontaktovat můžou, protože jsem si jistá, že je to nevinné. A i když Markovi bezmezně věřím, nikdy nevím, jaký úmysl bude jeho bývalá mít a na jakou cestu se ho bude snažit zatáhnout."  

Marek:

,,Vždycky jsem si myslel, že žárlivý nejsem. A tak jsem to tvrdil i Markétě. Ale jakmile jsem se dozvěděl, že jí občas napíše její bývalý, soptil jsem. Já sám vím, co mě vedlo k tomu, že jsem psal svým bývalým. Když vám chlap, se kterým jste už něco měly napíše, je v tom vždy jeden a ten jediný úmysl. Chce vás! Ať už zpět, nebo jako společnici, či do postele. Nezajímá ho, jak se máte, co děláte a co se změnilo, vůbec. Tyto otázky pokládá pouze proto, aby zjistil, jestli je terén přístupný. Nenechte ho hrát tyhle hry - pokud to včas nezarazíte, bude to zkoušet zas a znovu, dokud vás nenahlodá. Já osobně jsem zastáncem toho - co bylo, to bylo. Proč bych tedy měl číst zprávy od svých bývalých. Pokud na telefonu nějakou najdu, buď si jí pouze přečtu, nebo zdvořilostně odpovím, ale upřímně - jediné zprávy o které stojím jsou ty od Markéty."  

 

A co vy? Udržujete kontakt se svým bývalým? Co vás k tomu vede?  

Napište nám!