Jarní očista pleti k mladistvějšímu vzhledu

Jarní očista pleti k mladistvějšímu vzhledu

Veškerý klíč ke krásné pleti tkví v jejím čistění. Dejte si proto na očistě obličeje extra záležet, vrátí se vám to v dobrém.


 

Po zimě je pleť unavená, může vypadat starší a hraje na vás mdlými a šedivými tóny. Střídání teplot pod bodem mrazu s téměř jarními teplotami neprospívá ničemu. Příroda si řádně neodpočala a vaše pleť dostala co proto.  Jarní očistou a detoxikací ji můžete navrátit mladistvější vzhled a především spokojenost sama sobě. S kosmetikou je to velice náročné. Co žena, to unikát. Proto také každé vyhovuje něco jiného. Jelikož je nyní velkým trendem používat veškeré výrobky a potraviny zcela přírodního, nejlépe BIO původu, pak na vás všude budou vyskakovat právě tyto kosmetické výrobky. Záleží jenom na vás, kolik do péče o vlastní obličej toužíte, resp. můžete investovat. Jestliže vám peněženka umožní koupit přírodní kosmetiku, pak se tomu rozhodně nebraňte.

Začněte peelingem Ideální je začít očistným peelingem, který aplikujte nejlépe na celé tělo. Odumřelé buňky z vaší pokožky tak odstraníte a připravíte „půdu“ pro novou, svěží kůži a napomůžete tak její regeneraci. Uvidíte, že i barva pleti bude hned jasnější.

Detoxikační kůra I pro pokožku je velice důležitá jarní očista či detox. Na internetu najdete receptů, jak očistit své tělo nespočet. Zkuste ale na veškeré návody na chvíli zapomenout a jednoduše, intuitivně připravte vašemu tělu výživnější jídelníček, obohacený o větší množství ovoce, zeleniny a s méně tučnými jídly. Zeleninové a ovocné šťávy by k jaru měly nedílně rovněž patřit. Podpoříte tak nejenom vlastní imunitu, ale zároveň detoxikaci těla od škodlivých toxinů. V neposlední řadě má i pohyb velký význam ve smyslu detoxikace kůže.

Nezapomínejte pleť odličovat Jestliže si chcete dopřát opravdu očistný detox, zapomeňte na pár dní na veškeré líčení. Pokožce to skutečně prospěje a i vy se budete cítit líp. Přeci jen vrstvy make-upu, tvářenek, pudrů, rtěnek i očních stínů nejsou pro pleť tím pravým ořechovým. Když už se bez toho neobejdete, nezapomeňte se každý večer odlíčit. Toto pravidlo si vytiskněte a přilepte nad postel. Bez řádného odlíčení nemůže pleť pořádně dýchat, její buňky se neokysličují a neodpočine si. Proto máte ráno výrazné kruhy pod očima i hlubší vrásky než předchozí den.

Pleťové masky Ty jsou pro naši pleť rovněž velice důležitým krokem v kosmetické proceduře. Pleť potřebuje dostatečnou hydrataci, takže kromě toho, že budete denně pít doporučené množství vody (možná byste byla překvapená, co dokáže udělat špatný pitný režim s pokožkou), pořídíte si i hydratační krémy. Samozřejmě přizpůsobené vlastnímu typu pokožky. Pleťové masky například z jogurtu, okurků, medu a citronové šťávy také nejsou od věci. Dokážou totiž pokožku krásně zjemnit, doplnit o potřebné vitamíny a minerály.

Držte se základních zásad při líčení i odličování a v celkové péči o vaši pleť. Stonásobně se vám to vrátí.