Online seznamky. Jak se seznámit a nenaletět podvodníkovi!

Online seznamky. Jak se seznámit a nenaletět podvodníkovi!


Poslední dobou je seznamování na internetu velmi populární. Nelze se divit, mez hlavní výhody patří to, že se prakticky seznámíte z pohodlí a bezpečí domova a pokud jste stydlivější typ, psaní zpráv je ten nejlepší způsob, jak bez ostychu komunikovat se svým potenciálním protějškem. Co je ovšem na celé věci s internetovými seznamkami záludné je fakt, že si nikdy nemůžete být jisti, kdo se skrývá za nickem, který s vámi tak nadšeně chatuje. Seznamky jsou, bohužel, plné úlisných stvoření a pochybných existencí, které bychom v realitě nejraději obešly obloukem. Jak poznat, že se za zdánlivě milým chlápkem z internetu neskrývá sexuchtivý maniak a vyhnout se tak rovnou nepříjemné konfrontaci naživo? Přečtěte si následující článek a možná si rozmyslíte, zda půjdete na první rande s panem neznámým... 

Pravidlo číslo jedna „internet datingu“: Buďte opatrná, osloví-li vás muž, který na profilu nemá žádnou svoji aktuální fotografii. Může se pak lehce stát, že budete v kavárně čekat na třicetiletého sympaťáka a dorazí hospodský povaleč s dvojnásobným věkem, než bylo uvedeno v jeho profilu. Můžete si být také téměř jistá, že si z vás někdo střílí, pokud na jeho profilu najdete minimum fotek, které budou vypadat jako z časopisu a muž na nich je hotový model. V případě podezření se pravost fotek dá zjistit pomocí stažení této fotografie do počítače a následného vložení do vyhledávače, kde zjistíte, odkud fotka skutečně pochází. Pokud se bude objevovat na stovkách stránek, je jasné, že ji její údajný majitel pouze odněkud zkopíroval. To znamená, že je lhář a od takových ruce pryč. Muži si často neuvědomují, že netoužíme po modelech z titulních stran magazínů, ale po někom, o koho se opřít a komu lze důvěřovat, navíc by měl mít nějaké to sebevědomí. A to muž s cizími fotkami rozhodně nesplňuje.  

Profil plný superlativů

A u fotky to rozhodně nekončí. Pokud na jeho profilu objevíte, že se plyně dorozumí třemi jazyky a při konverzaci zjistíte, že neumí ani vyjmenovaná slova a přitom je Čech, určitě zbystřete – co všechno z jeho údajů je ještě lež? Nepravdivé býají i údaje o zájmech; na svém profilu sice úvadí, že se zabývá deseti sporty, ale ve skutečnosti je jen pasivním sportovcem a spotuje sledováním zápasů v televizi s pivem v ruce. Přehršel informací nebudí dobrý dojem stejně jako profil úplně prázdný, seznamky sice uživatele vybízí, aby měli kompletně vyplněný profil, ale takový román místo profilu také často signalizuje, že jste narazila na velkého pohádkáře. Cestuje po celém světě, má plat v závratných cifrách a bydlí ve vile? Co potom dělá na internetové seznamce?  

Úskalí konverzace

Některým z nás nebylo dáno umět se vyjadřovat jako básník, ale určitě byste nechtěla randit s někým, po kom musíte luštit každou druhou větu. Ne všechny z nás si potrpí na kultivovaný projev, ten ale často vypoví o tom, jak kultivovaný je řečník sám. Myslete na to. S partnerem na seznamce se snažte komunikovat co nejdéle před první reálnou schůzkou a pokuste se zjistit opravdu co nejvíce informací. Všímejte si, zda si v konverzaci neprotiřečí, jednou řekne to, druhý den tvrdí opak a podobně. A pokud se neustále lituje a zasypává vás zprávami, kde vás (i když se „znáte“ jen pár dní) vyzdvihuje do nebes a o sobě hovoří se značně nízkým sebevědomím, konverzaci co nejrychleji utněte, s tímhle milovníkem své štěstí nenajdete. Stejně tak, pokud se v první konverzaci dozvíte, že vás již vroucně miluje. Takových mužů jsou seznamky plné a je více než pravděpodobné, že na nějakého z nich během svého online randění narazíte. Pokusí se na vás upnout a postupně vás i pomocí citového vydírání přesvědčují, že právě vy je můžete spasit od života v osamění. V tom je ale právě internet báječný - stačí zmáčknout křížek a nesnesitelného otravy plného sebelítosti jste zbavena raz dva.

 

Přejeme vám hodně štěstí a trpělivosti při hledání partnera online. Těch pohodových je tam sice nepatrné množství, ale zrovna vy můžete narazit na svého prince! Napadá-li vás, na co si dát pozor při seznamování na internetu, poraďte našim čtenářkám komentářem pod článkem.