Obrňte se proti pylové sezóně

Obrňte se proti pylové sezóně

Narodit se jako atopik není nic, co by si kdokoliv z nás dobrovolně vybral. Máte geneticky danou podmíněnost reakcí na jednotlivé alergeny, avšak i tak můžete svůj život prožívat bez alergických reakcí. Skutečně tomu tak je, nejenom díky lékům, které potlačují projevy ale


Narodit se jako atopik není nic, co by si kdokoliv z nás dobrovolně vybral. Máte geneticky danou podmíněnost reakcí na jednotlivé alergeny, avšak i tak můžete svůj život prožívat bez alergických reakcí.

pylova sezonaSkutečně tomu tak je, nejenom díky lékům, které potlačují projevy alergie, ale i díky dalším možnostem můžete alergické reakce na jednotlivé pyly ze svého života vypudit. Atopikem tak sice zůstanete, avšak projevy na vašem těle budou minimální či vůbec žádné.

Aktuálně vás pozlobí bříza, smrk i jedle

Alespoň tak to tvrdí mnoho doktorů, kteří s pylovým kalendářem denně „bojují“ u svých pacientů. Mezi nejčastější a nejagresivnější alergeny vůbec patří pyl břízy a alergen kočky. Ačkoliv třeba doma kočku nemáte, může se vám stát, že se vám spustí rýma, potok slz z očí či dušnost například v práci, kde s alergenem do kontaktu přijít nemůžete. Avšak jestliže má například váš kolega kočku doma, nosí její alergeny všude s sebou, a proto vás trápí příznaky alergie i v práci.

Alergeny kočky jsou velmi zákeřné

Alergen kočky je těžký a lepivý, proto se snadno přichytne prakticky na cokoliv ve svém okolí. Na oblečení, na nábytek a pohybuje se s ním, jako by k němu odjakživa patřil. Na jaře nás však potrápí pořádně i stromy a na ně navazující traviny a plísně. Přesné informace o aktuálních a celoročních alergenech najdete na stránce pylovasluzba.cz, kde se můžete přihlásit k pravidelnému odebírání informací.

Sledujte pylový kalendář a naučte se pár tipů jak pyly „obcházet“

Právě díky pylovým kalendářům si můžete naplánovat své aktivity, ať už dovolenou či jen jednodenní výlet. Jestliže rádi běháte, běhejte až odpoledne či večer. Zejména ráno a v poledne je koncentrace pylů v ovzduší největší. Nezapomínejte na sluneční brýle a chraňte tak své oči před přímím setkáním s alergeny. Omezte otevřená okna doma i v autě, zamezíte tak pylům, aby se dostaly dovnitř.

Vyzkoušejte vakcíny, jako řešení alergických reakcí

Vyzkoušet byste rozhodně měli i vakcíny „šité na míru“. Ty vám pomohou dostat alergii pod kontrolu. Jedná se o specifickou alergenovou imunoterapii, která reguluje imunitu a tím pádem i reakce těla na alergen. V dnešní době jsou buď v podobě pravidelných injekcí, nebo kapek, které si sami aplikujete pod jazyk. Na trhu by již měla být i forma tablet. Léčba pomocí vakcín je však tříletá, nemůžete očekávat výsledek ihned, avšak nebudete tak jen potlačovat reakci, ale řešit alergii jako takovou komplexně. Navíc již v prvním roce můžete vidět určitý výsledek a po třech letech vás možná již žádná alergie nebude trápit.

Léčba přírodní cestoupylova sezona1

Mnohé z vás jistě budou zajímat i přírodní tipy na potlačení alergických reakcí, nabídneme vám hned dva. Na prvním místě stojí oblíbená a staletími v čínské medicíně ověřená houba Reishi, která výrazně napomůže v boji proti alergickým reakcím, proti výsevu ekzému a v mnohém dalším. Zkuste si její název zadat do vyhledavače na internetu a budete mile překvapeni. Druhou variantou je pyknogenol, který je výtažkem z kůry středomořské borovice Pinus pinaster, rostoucí v jihozápadní Francii. I ten dokáže s alergií, zejména pak na pyly břízy pořádně zamávat. Nakonec lékaři vřele doporučují i lidem s alergiemi, atopickým ekzémem či astmatem více pohybu, více pobytu venku na čerstvém vzduchu, otužování těla, úpravu jídelníčku a samozřejmě stop kouření a dalším negativním vlivům. Opakování je matkou moudrosti a tak ani tyto základní kroky, které může každý sám jednotlivě změnit, nesmíme opomenout zmínit. Jak bojuje proti svým alergiím vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti.